Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name tento týždeň pokračuje v nahrávaní nového albumu

No Name tento týždeň pokračuje v nahrávaní nového albumu

21.04.2015 - 14:00 | redakcia

Slovenská kapela No Name v súčasnosti pripravuje nový štúdiový album, ktorý by mal vyjsť na jeseň, a práve tento týždeň strávi nahrávaním v štúdiu. Na skladaní piesní sa podieľajú všetci členovia zoskupenia a ako v rozhovore pre agentúru SITA prezradil spevák Igor Timko, práca im ide veľmi dobre.


"Väčšinu piesní máme nachystaných, štyri skladby sú už nahraté. Čakajú nás štyri nahrávacie dni od 20. do 24. apríla v Košiciach v štúdiu Klakson. Doťahujeme ešte texty, myšlienky a skúšame. Úžasné na celom nahrávaní je, že s kapelou fungujeme tak, ako pred 18 rokmi - samozrejme, vďaka technológiám už aj virtuálne," prezradil líder No Name, podľa ktorého je kapela pri tvorbe úplne sebestačná. Na nahrávaní sa okrem členov skupiny tradične podieľa aj basgitarista Martin Gašpar.

"Na skladaní sa podieľame všetci, takisto aj na aranžovaní. Berieme do úvahy aj nové hudobné trendy, nikdy sme však nepatrili medzi progresívnych umelcov ako napríklad Madonna, ktorá určuje, ako sa bude hrať ďalšie roky. My sme pesničkári a naše skladby musia mať spevnosť a texty výpovednú hodnotu. Presne preto ľudia stále chodia na naše koncerty," uviedol Igor Timko. Na novinke, ktorej názov zatiaľ nie je známy, sa podľa neho objaví desať až dvanásť skladieb vrátane úspešného singla Povedz mi. Jednou z piesní na nahrávke bude aj šansón, ktorý je inšpirovaný narodením malého Leonarda - syna bubeníka Ivana Timka.

Výročné turné aj veľká oslava v Prahe

V roku 2016 uplynú už dve desaťročia od založenia No Name, kapela to chce osláviť na celoročnou koncertnou šnúrou. "Počas februára a marca bude turné k 20 rokom na scéne. Oslavy zakončíme 24. novembra 2016 v pražskej O2 aréne. Tisíci koncert sme mali v Košiciach, oslavu 20 rokov urobíme zas v Prahe. Dovtedy nás však čaká množstvo ďalších koncertov. Napríklad od 1. mája do polovice septembra máme naplánovaných myslím 65 vystúpení," prezradil muzikant.

Skupina sa na nedostatok koncertov naozaj sťažovať nemôže - dôvodom je práve jej úspech na českej hudobnej scéne, kde Košičanov už sedemkrát ocenili Slávikom bez hraníc. "Paradoxne, čím sme viac na západe, tým sme doma vzácnejší. Minulý rok sme hrali po desiatich rokoch v Lučenci, po ôsmich vo Veľkom Krtíši alebo po šiestich vo Zvolene. Ozvali sa nám z Medzilaboriec či Popradu. Nedávno sme mali krásne, vypredané akustické turné od Karlových Varov až po Košice, pričom na Slovensku sme pridávali ďalšie dva koncerty v Bratislave a Košiciach. Boli to pridané vystúpenia, ktoré sme vypredali bez dodatočnej reklamnej kampane a to je štádium, do ktorého sme vždy chceli dôjsť. Nakoniec, bol by v tom nejaký zádrheľ, ak by sa nám to za takú dobu nepodarilo," vyjadril sa spevák.

Igor si v rozhovore spomenul aj na verných fanúšikov, ktorí chodia na koncerty v Česku i na Slovensku. "Stáva sa, že vidíme ľudí niekde v Děčíne alebo Liberci a potom sa ukážu na koncerte v Humennom. Nechápem, ako to robia, kde na to berú peniaze, ale asi je to ich údel - byť pri nás," hovorí s úsmevom frontman kapely, ktorý sa nedávno ukázal v Slovenskom národnom divadle v pôvodnom slovenskom muzikáli Móric Beňovský, v ktorom stvárňuje Stepanova. Predstavenie zožalo veľký úspech.

"Vďaka múdrym, bohatým a ušľachtilým ľuďom z Košíc sme mali premiéru muzikálu aj v SND. Bez jediného centu zo štátnej pokladnice vycestovalo trojsúborové divadlo - opera, balet a činohra, plus orchester troma autobusmi, kamiónom a osobnými autami do Bratislavy. Predstavenie bolo výborné, mali sme standing ovation, prišli nás pozrieť aj herecké legendy ako napríklad František Kovár či Soňa Valentová. Teraz hráme 27. a 28. apríla v Košiciach. Ponuka účinkovať v Móricovi bola pre mňa výzva. Nechcel som účinkovať v predstaveniach, ktoré sú známe po celom svete, ako sú Hair, Rómeo a Júlia, West Side Story a podobne. Móric Beňovský je pôvodný slovenský muzikál a už po ňom pokukujú z Kórey. Vznikal šesť rokov, má kvalitnú hudbu aj texty. Práve toto má pre mňa zmysel - budovať niečo nové," dodal Igor Timko.

Zdroj: SITA (úprava: Hudba.sk)
Foto: archív No Name


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti