Hlavná stránka

>

Správy

>

Grape festival, Para a Billy Barman aj tento rok pozývajú na Pekné miesta

Grape festival, Para a Billy Barman aj tento rok pozývajú na Pekné miesta

21.05.2019 - 12:00 | redakcia

Festival Grape uvádza druhý ročník série koncertných podujatí Pekné miesta, na ktorých spájajú sily kapely Para a Billy Barman. Po štyroch úspešných minuloročných koncertoch pod holým nebom organizátori v roku 2019 pozývajú na dve podujatia na nových miestach, zato však s rozšíreným programom.


Para má za sebou úspešné turné k poslednému albumu Našou krajinou, za ktorý získala tiež ocenenie Radio_Head Award v kategórii Album roka 2018. O Billy Barman sa zase šušká, že nový album pripravuje a prvé "lastovičky" zo štvrtej štúdiovky by mohli publiku predstaviť už na Pekných miestach. Premiéru nového singla si kapela naplánovala už na tento štvrtok (23.5.), kedy v obľúbenom bare Bukowski na Námestí SNP predstaví pieseň a videoklip Doba doba.

Prvý koncert z pokračujúcej série Pekné miesta sa uskutoční už o deň neskôr, 24. mája v záhradách Západoslovenského múzea v Trnave. Okrem Pary a Billy Barman sa divákom predstaví tiež mladá indie kapela Don't Trust Butterflies (Objav roka na Rádiohlavách) a o tanečnú náladu sa svojím dídžejským setom postará Džunya G.

Druhý koncert je plánovaný na sobotu 8. júna v areáli legendárneho kúpaliska Zelená Žaba v Trenčianskych Tepliciach. Od ostatných koncertov série sa bude v mnohom odlišovať. Program tu začne už o 13:00 poobede a Paru a Billy Barman svojím vystúpením podporia obľúbení Malalata DJs. Párty bude pokračovať do skorých ranných hodín vďaka bohatému programu na tanečnom pódiu, o ktorý sa postarajú dídžeji v medzinárodnom zložení.

Viedenskú houseovú scénu bude reprezentovať Steve Hope, ktorého klubové hrania poznajú milovníci tohto hudobného štýlu v celej Európe a jeho set si mohli v minulosti vychutnať tiež návštevníci festivalu Sónar v Barcelone. Z Maďarska na Zelenú Žabu zavítajú Justrice a Nora Matisse, ktorej sety sú už pravidelnou súčasťou festivalu Sziget. České farby bude hájiť stálica pražskej elektronickej scény Subgate, ktorý sa už ocitol na jednom pódiu s velikánmi ako sú Paul Kalkbrenner, Chris Liebing či Recondite.

Zo slovenskej scény účasť na podujatí prisľúbil košický promotér a producent Denes Toth. Toho zase môžete poznať aj ako organizátora hudobných akcií s názvom Moody, ktoré sa konajú v Bratislave aj Košiciach. Denes si zažil už aj hranie v mekke elektronickej hudby na ostrove Ibiza. Program na kúpalisku ozvláštni aj vystúpenie akvabel, výlet do Trenčianskych Teplíc sa teda v druhý júnový víkend naozaj oplatí.

Všetky podrobnosti nájdete na Facebook stránkach koncertov Pekné miesta 2019 (Trnava / Trenčianske Teplice) a na www.grapefestival.sk.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Grape festivalu Denisa Chylová.


Foto: Martina Mlčúchová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti