Hlavná stránka

>

Správy

>

Twenty One Pilots vydali album Scaled And Icy. Predstavia ho cez live stream

Twenty One Pilots vydali album Scaled And Icy. Predstavia ho cez live stream

21.05.2021 - 16:00 | redakcia

Skupina Twenty One Pilots vydala album Scaled And Icy. Šiesty album dvojice z Ohia patrí nepochybne k najočakávanejším titulom roka. Tyler Joseph a Josh Dun nahrávku túto noc predstavia počas globálnej akcie Twenty One Pilots – Livestream Experience. Záujemcom sľubujú jedinečný virtuálny zážitok vrátane interaktívnych prvkov. Prenos začína v sobotu o 2:00 nášho času.


Album Scaled And Icy vznikol počas kovidovej pandémie a výrazne sa na ňom prejavili emócie, ktoré v roku 2020 prevládali – úzkosť, osamelosť, nuda a najrôznejšie pochybnosti. Vzhľadom na situáciu dvojica zmenila proces nahrávania, vzdala sa spoločnej práce v štúdiu a vymenila ju za virtuálnu komunikáciu. Základ väčšiny piesní nahral spevák a skladateľ Tyler Joseph v domácom štúdiu v izolácii. S tým korešponduje aj názov albumu – má asociovať stav, v akom sa album nahrával a ako hudobne pôsobí. Teda akosi zmenšene a izolovane. Priaznivcom Twenty One Pilots neuniklo, že názov albumu je zároveň anagramom frázy Clancy is dead z predchádzajúcej platne Trench.


"Je naozaj ťažké sa naladiť a pokračovať v tom, čo sme doteraz robili, bez koncertov a interakcie s našimi fanúšikmi," prezradil Tyler Joseph v máji 2020 v rozhovore pre Apple Music 1 a naznačil, že sa kapela asi vydá inou cestou. Predchádzajúce albumy skupiny boli do detailu prepracovanými koncepčnými nahrávkami plné skrytých odkazov, príbehov a postáv. V tomto zmysle je novinka Scaled And Icy viac kolekciou pesničiek a láskyplným rodinným vyznaním Tylera Josepha. Aj keď je zvukovo pestrejší, pôsobí skromnejšie než majstrovské dielo Trench z roku 2018. Skupina sa na ňom vracia k vlastným koreňom.

Vstupenky na udalosť Twenty One Pilots – Livestream Experience, kde okrem nových piesní zaznejú aj staršie hity, je možné si zadovážiť na stránke live.twentyonepilots.com.

Prečítajte si tiež: Colours of Ostrava opäť potvrdzuje hviezdnych Twenty One Pilots. Prídu v júli 2022


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti