Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Kubánske trio z Prahy a slovenská speváčka nahrali potenciálny letný hit

VIDEO: Kubánske trio z Prahy a slovenská speváčka nahrali potenciálny letný hit

21.07.2018 - 13:00 | redakcia

Praha je multikultúrnou metropolou, preto nie je prekvapením, že v nej pôsobia aj rôzne medzinárodné hudobné zoskupenia. Jedným z nich je aj trio kubánskych hudobníkov, producentov a spevákov s názvom Cubanazo, ktoré tento rok zverejnilo svoj druhý oficiálny videoklip. Zaujímavosťou je, že na singli spolupracovali so slovenskou speváčkou.


Formáciu Cubanazo tvorí trojica rodákov z Kuby, ktorí žijú v českej metropole, menovite José Angel Samiñon Duran, Alexander Rodriguez Fernandez a Tony Zerquera Bermudez. V ich najnovšom singli Hola Mi Amor môžete okrem populárnych latino rytmov a španielčiny počuť aj anglický spev, o ktorý sa postarala mladá speváčka z Košíc Veronika Hale. Tá zatiaľ nepatrí medzi známe mená slovenskej scény - začala tak ako mnohí iní hudobní nadšenci zverejňovaním coververzií popových hitov na Youtube - no práve táto skladba ju môže zviditeľniť a priniesť jej nové príležitosti.

Singel vznikol vďaka náhode

Pritom spolupráca medzi kapelou a speváčkou nebola vobec plánovaná a samotný singel vznikol za celkom vtipných okolností. Veronika bola dohodnutá s jedným z členov skupiny Alexom, že má naňho počkať v nahrávacom štúdiu. Stretla tam však iba jeho spoluhráča Josého, ktorý nevie po slovensky ani česky, a Košičanka zase neovláda španielčinu. Nejako sa ale museli vynájsť, keďže Alex na stretnutie meškal.

Čakanie sa pretiahlo až na pár hodín, a práve vtedy začal v štúdiu spontánne vznikať singel Hola Mi Amor. Slovensko-kubánska dvojica sa dorozumievala krkolomne s pomocou Google prekladača, no prvá verzia skladby bola na svete ešte v ten istý deň. Následne ju Cubanazo, ktorí si svoju hudbu produkujú sami, dokončili už v plnej zostave. Veronika Hale sa stala hostkou aj na ich energických vystúpeniach, ktorými roztancovali už množstvo akcií a námestí.


Hoci skladba s videoklipom vyšla na Youtube ešte v marci, širšej pozornosti sa jej dostáva až v posledných týždňoch - zrejme vďaka tomu, že ide o pieseň, aké sú u nás populárne najmä v letnom období.

Okrem menších českých a slovenských rozhlasových staníc zaujala napríklad aj Rádio Expres, ktoré o nej minulý týždeň informovalo na svojom webe a reakcie boli veľmi pozitívne. Ak by sa pesnička dostala aj do rotácií najpočúvanejšieho rádia, mohla by byť na Slovensku letným hitom. Podľa manažmentu kapely o singel už prejavili záujem aj niektoré európske rádiá.

Viac sa o kapele dozviete na oficiálnej stránke www.facebook.com/cubanazo.official.

Text: Hudba.sk (zdroj: Rastislav Kulich a Honza Furiš za Cubanazo)
Foto: Facebook.com/cubanazo.official


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti