Hlavná stránka

>

Správy

>

Festival Voicingers bude tretíkrát aj na Slovensku. Uskutoční sa v Banskej Štiavnici

Festival Voicingers bude tretíkrát aj na Slovensku. Uskutoční sa v Banskej Štiavnici

21.07.2020 - 14:00 | redakcia

Festival Voicingers má v Poľsku dlhoročnú tradíciu a verzia "on Tour" prináša tento koncept aj do ďalších krajín. Po tretí raz bude medzi nimi aj Slovensko, tentoraz sa uskutoční v termíne od 3. do 9. augusta v Banskej Štiavnici, ktorá je čoraz výraznejším slovenským centrom kultúry a umenia.


Hlavná myšlienka festivalu Voicingers slúži hudbe, hudobníkom a tým, ktorí majú k hudbe úctu. Podporuje mladých hudobníkov ale aj pedagógov v práci s tými, ktorých umelecká dráha sa už dávno začala. Tohtoročná edícia podujatia prináša okrem tvorivých workshopov aj originálne hudobné projekty, v ktorých je osou a kľúčom k tvorbe hudby improvizácia.

S mladými záujemcami pricestujú popracovať hudobníci z Poľska, Kolumbie, Čiech a Slovenska. Aj napriek tomu, že toto medzinárodné stretnutie hudobnej kreativity nie je jednoduché zorganizovať, tím Voicingers prináša verziu, ktorá prinesie slovenským spevákom, hudobníkom a pedagógom možnosť stráviť inšpiratívne dni v Štiavnici a vyskúšať si, ako sa pracuje na spoločnom hudobnom projekte. Účastníci budú mať možnosť stráviť s pozvanými hudobníkmi celý čas a byť nielen svedkami koncertov, ktoré budú vytvorené len pre tento festival, ale si aj s nimi zahrať na večerných jam session. 


Podujatie Voicingers on Tour v špeciálnej slovenskej edícii je určené pre spevákov (začiatočníkov a pokročilých), hudobníkov a hudobných pedagógov. Maximálny počet zaregistrovaných môže byť 25 osôb. Všetky workshopy sú zdarma, prihlásení účastníci si hradia len ubytovanie a stravu. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Kompletné informácie o workshopoch, lektoroch, koncertoch, ale aj prihlasovací formulár nájdete na stránke voicingers.com. Ak máte voľný čas, chuť tvoriť a naučiť sa niečo nové, neváhajte a prihláste sa. Zostávajú už len posledné voľné miesta.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Saša Pastorková. Viac sa o podujatí dozviete aj na stránke www.facebook.com/voicingerslovakia.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti