Tak ako všetci hudobníci, aj Katarína Koščová musela na jar stopnúť svoje koncertné plány. K vynútenej pauze sa však postavila odvážne a kreatívne. Spolu s kapelou zorganizovala na začiatku leta vystúpenia v záhrade svojho domu či na dvore predtým chátrajúcej školskej jedálne. V júli a auguste pripravuje tiež koncerty na slovenských hradoch a zámkoch.

Katarína Koščová momentálne vystupuje v komornej zostave s klavírom a gitarou, ktorú dopĺňa buď violončelo alebo sláčikové kvarteto. V repertoári nechýbajú skladby z aktuálneho albumu Hranica dažďa v autorskej spolupráci s jej dvorným klaviristom Danielom Špinerom, ktorý vyšiel na jeseň minulého roka. A keďže s novou hudbou kvôli pandémii nemohli vyraziť na jarné turné, po uvoľnení opatrení sa rozhodli pozvať fanúšikov k sebe domov. 

"Koncertom na vlastnej záhrade sa mi splnil ďalší sen. Kamaráti muzikanti hrali úžasne, technici makali od obeda do hlbokej noci, aby boli zvuk aj svetlo čo najlepšie. Ľudia sa správali ohľaduplne a pozorne počúvali. Ďakujem tiež všetkým susedom, že zvládli desiatky zaparkovaných áut okolo svojich plotov," s nadšením opisuje domáci koncert. Jeho atmosféru autenticky približujú aj fotografie Vlastimila Slávika zverejnené na sociálnej sieti.

Katarína Koščová, koncert na záhrade, 2020 Zdroj: Vlastimil Slávik

Domácim vystúpením sa pre Katku Koščovú koncertné leto ešte ani zďaleka nekončí. Na júl a august pripravuje tri koncerty na špeciálnych miestach. Už túto nedeľu (26.7.) zahrá aj s kapelou na Kežmarskom hrade a v auguste vystúpi na Spišskom hrade (14.8.) a Hlohoveckom zámku (15.8.). Tieto koncerty z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Od konca augusta až do konca októbra potom speváčku čaká viacero ďalších vystúpenia na Slovensku a v Čechách.

Zoznam aktuálne potvrdených koncertov Kataríny Koščovej:

26. 7. - Kežmarský hrad
14. 8. - Spišský hrad
15. 8. - Hlohovecký zámok

29. 8. - Festival Hlasy, Rožnov pod Radhoštěm
9. 9. - Evanjelický kostol, Brezno 
14. 10. - Český rozhlas, Olomouc
19. 10. - Robotnícky dom, Banská Bystrica
20. 10. - Veľký Evanjelický kostol, Bratislava  
25. 10. - PKO, Prešov 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Alexander Čerevka z vydavateľstva Slnko Records. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke speváčky www.katkakosc.sk, na Facebooku a Instagrame.

Foto: Vlastimil Slávik

Súvisiaci interpreti: Katarína Koščová