Hlavná stránka

>

Správy

>

15. ročník Viva Musica! festivalu ukončí filmová hudba na počesť Pavla Barabáša

15. ročník Viva Musica! festivalu ukončí filmová hudba na počesť Pavla Barabáša

21.08.2019 - 11:00 | redakcia

Netradičným záverečným koncertom vyvrcholí vo štvrtok 22. augusta festival Viva Musica! v bratislavskej Starej tržnici. Jeho názov Pavol Barabáš: Symfónia o Zemi napovedá, že sa týka filmovej hudby.


"Bude to pocta Pavlovi Barabášovi. Symfonický orchester zahrá ukážky z jeho filmov rozdelených skôr do takých filozofických blokov. V nich on s orchestrom budú reflektovať na stav prírody, do akého sme túto planétu dostali my, ľudia," uviedol pre TASR riaditeľ festivalu Matej Drlička.

Za sprievodu hudby prenesú časti Barabášových filmov návštevníkov do rôznych svetových lokalít. Z útrob Zeme na najvyššie zasnežené vrcholy, zo zelených džunglí na zamrznuté nehostinné póly, z neznámych krajín do Vysokých Tatier, od extrémneho dobrodružstva až po meditáciu a filozofiu iných kultúr.

"Chcel som to pripraviť ako prekvapenie pre filmového režiséra k jeho 60. narodeninám. Ale keďže sa na programe podieľa, tak to bude darček pre neho," zdôvodnil skladateľ hudby k viacerým Barabášovým filmom Michal Novinski.

Okrem jeho skladieb zaznie hudba Martina "Maoka" Tesáka, Oskara Rózsu a Martina Maroša Barabáša v podaní Symfonického orchestra a zboru Viva Musica! pod dirigentskou taktovkou Michaely Rózsa Ružičkovej. Na záver treba dodať, že Pavol Barabáš je najoceňovanejší súčasný slovenský filmár, držiteľ množstva cien z domácich aj zahraničných festivalov. Spojenie jeho tvorby s orchestrom bude nepochybne výnimočným zážitkom.

Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)
Foto: Facebook.com/vivamusicafestival


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti