Hlavná stránka

>

Správy

>

Mária Čírová korunuje úspech singla Unikát svojím štvrtým albumom

Mária Čírová korunuje úspech singla Unikát svojím štvrtým albumom

21.09.2017 - 15:10 | redakcia

V apríli 2016 spôsobila Mária Čírová svojím singlom Unikát v slovenskom rádiovom éteri malé zemetrasenie. Mnohé rádiá skladbu intenzívne rotujú dodnes, hoci od jej premiéry ubehlo už 17 mesiacov. Na jeseň 2017 prinesie obľúbená slovenská speváčka svojim fanúšikom hneď tri nové dôvody na radosť.


Tým prvým je očakávaný štvrtý album, ktorý Mária Čírová avizovala už pred takmer rokom a pol, keď predstavila spomínaný singel Unikát. Odvtedy toho stihla naozaj dosť - okrem iného aj výhru v druhej sérii televíznej šou Tvoja tvár znie povedome či svadbu s dlhoročným partnerom a otcom jej dvoch detí, hudobným producentom Mariánom Kachútom. Aj preto sa o jej pripravovanom albume v ostatných mesiacoch toľko nehovorilo, no teraz prišiel ten správny čas.

Na trh sa totiž dostane už 6. októbra a vzápätí s ním speváčka vyrazí na akustické koncertné turné, na ktorom ho predstaví fanúšikom v piatich slovenských mestách. Nahrávka aj turné dostali jednoduchý názov #2017. Hudobná jeseň Márie Čírovej bude sprevádzaná aj novým singlom a videoklipom, ktorý predstaví už čoskoro.

Unikát je len jedným z kúskov skladačky

Nová štúdiovka talentovanej speváčky, skladateľky a textárky prichádza necelé dva roky po Vianočnom albume (2015) a šesť rokov po predošlej radovej štúdiovke Na dosah (2011). Jej štvrtý album, kompletne naspievaný v slovenčine, prinesie sedem nových skladieb a štyri už zverejnené hity, ktoré Mária doteraz nevydala na žiadnom CD: klavírnu baladu Chýbaš, titulnú skladbu seriálu Divoké kone Kto vie a česko-slovenský hit Vloupám se, ktorý je Máriinou spoluprácou s formáciou O5 a Radeček. Samozrejme nemôže chýbať Unikát, ktorého videoklip má viac ako 4,7 milióna prehratí.

Zvyšných sedem nových skladieb sú úplné novinky, ktoré vznikli len tento rok. "Ten krásny a dlhotrvajúci úspech Unikátu samozrejme spôsobil, že pri výbere názvu albumu som sa pohrávala aj s názvom Unikát. Napokon ale v štúdiu vzniklo ďalších sedem skladieb, ktoré boli inšpirované silnými, nezabudnuteľnými okamihmi tohto roka. Keď sme si album vypočuli, bolo rozhodnuté. Unikát sa stal nakoniec iba kúskom veľkej skladačky. A tak som sa rozhodla album venovať roku, ktorý zmenil môj život," vysvetľuje Mária.       


Album, ktorý odráža intímny umelecký prerod

Nahrávanie i postprodukcia albumu prebehli v štúdiu Creative Music House pod producentskou taktovkou Mariána Kachúta. Ako vníma Máriin umelecký progres jej producent, manažér a manžel v jednej osobe? "Tento album podľa mňa pekne nadväzuje na predošlé CD Vianočný album z roku 2015. Ale je zase o niečo bohatší. Má svoju atmosféru, svoj príbeh, sú tam odkazy z jednej skladby na druhú, ktoré si človek uvedomí až po niekoľkých vypočutiach. Je to proste jeden celok. Myslím, že fanúšikovia budú nadšení, lebo tento album je veľmi osobný, emotívny a autentický. Zakaždým, keď ho počúvam, zabudnem na každodenné stresy a nechám sa unášať. Mária má obrovský dar podať texty a skladby tak, že človek ich doslova precíti a to je veľmi výnimočné."

Mária Čírová opisuje proces tvorby nového albumu ako veľmi intímnu umeleckú renesanciu, ktorá sa zrodila z náročných životných okamihov. "Myslím, že som určitým spôsobom dozrela a spievam už o veciach, ktoré mám prežité. Cítim sa slobodnejšia a v tomto roku som zažila akoby svoje tvorivé znovuzrodenie. Ešte pred niekoľkými mesiacmi som mala pocit, že už nedokážem v tomto hektickom svete nič zo seba dostať. Ale v januári som zložila skladbu Iba tebe (M.K.), ktorá vznikla v určitej mojej ťažkej situácii, otvorila mi oči a začalo sa mi nové obdobie. Odvtedy sa mi tvorí oveľa slobodnejšie a dokážem ľahšie pretaviť svoje pocity do hudby," vyznáva sa speváčka. 

Ambientnú, intímnu a veľmi emotívnu atmosféru albumu vystihuje éterický vizuál na obale nahrávky. Ako Mária prezrádza, hlavná fotografia albumu vznikla počas fotenia, ktoré prebiehalo súčasne s nakrúcaním videoklipu k jednej z nových skladieb - Dokonalý svet. "Zábery z tejto série sme vybrali aj do bookletu. Dodali mu jedinečnú krásnu atmosféru. Okrem toho booklet zachytáva tiež hlavné momenty roku 2017 rovnako ako aj celý album," dodáva.

Mária Čírová, album #2017

Turné v sprievode sláčikového kvarteta

Dva dni po vydaní albumu Mária vyrazí na jesenné akustické turné. Odštartuje ho už 8. októbra vo Zvolene a ukončí presne o mesiac neskôr, 8. novembra v Liptovskom Mikuláši. Nový koncertný program bude zameraný na uvedenie nového albumu do života. Súčasťou každého koncertu bude tiež symbolický slávnostný krst albumu. Speváčku bude vo všetkých mestách turné sprevádzať sláčikové kvarteto, ktoré dodá večeru príjemnú komornú atmosféru.

Termíny akustického turné Mária Čírová #2017:

8. 10. - Zvolen, Dom kultúry
15. 10. - Žilina, Hotel Holiday Inn
24. 10. - Bratislava, Ateliér Babylon
25. 10. - Piešťany, Dom umenia
8. 11. - Liptovský Mikuláš, Dom kultúry

Vstupenky:  Predpredaj.sk
 
Zoznam skladieb na albume #2017:

1. Niekoľko rokov
2. Unikát
3. Dokonalý svet
4. Vloupám se
5. Iba tebe (M.K.)
6. Heroes
7. Kto vie
8. Chýbaš
9. Precitám
10. Nikdy nezanikne...
11. Osudová láska


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke speváčky www.mariacirova.sk, na Facebooku a na Instagrame.

Foto: Facebook.com/mariacirova


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti