Hlavná stránka

>

Správy

>

V novom klipe dievčenskej kapely Wandererove Segry hviezdi mladá tanečnica

V novom klipe dievčenskej kapely Wandererove Segry hviezdi mladá tanečnica

21.09.2017 - 09:10 | redakcia

Skupina Wandererove Segry predstavila svoj druhý videosingel k emotívnej pesničke Wanderer. Videoklip si talentované slovenské muzikantky, spievajúce v češtine, natočili svojpomocne. Vznikol v Medzeve a natáčanie im zabralo dva dni. Hlavnú úlohu prenechali dievčatá 16-ročnej študentke tanca Katke Krištófovej.


Vo výbere aktuálneho singla mali Wandererove Segry jasno od začiatku, pretože chceli všetkým zodpovedať otázku o pôvode názvu kapely. "Pre nás je Wanderer podstata všetkého i smeru cesty. Je naším spoločným slnkom, zmyslom putovania - wandererovania," hovorí klávesáčka Adrienne Klotková.

Príroda je ich múzou i matkou

"Wanderer môže byť každý človek, ktorý si nazrie do hĺbky svojej duše, prijme samého seba a pochopí, že práve v jedinečnosti je krása. Nasleduje to, čo ho napĺňa a robí šťastným a druhých berie ako seberovných, pretože všetkým je spoločná naša zem," dodáva gitaristka Nikol Klotková. Basgitaristka Anett Fabianová dodáva, že ide o "človeka, ktorý nachádza dobro, silu a inšpiráciu v každom prítomnom okamihu".

Keďže mladé hudobníčky inšpiruje príroda, videoklip k novinke vznikal vo Vyšnom Medzeve a v okolitom lese Hummel. "Príroda je veľkou súčasťou našich životov. Väčšinu nášho voľného času trávime práve v nej, dáva nám pocit bezpečia i pokojného života, ktorý sa v rušných mestách veľmi ťažko hľadá. V nej sme a môžeme byť slobodné a bez akýchkoľvek pravidiel, zákazov či príkazov. Inšpiruje nás, je našou múzou i matkou," hovorí speváčka Natalie Klotková.

Pre stvárnenie roly Wanderera hľadali Wandererove Segry niekoho, kto je im blízky. Dokonale sa im na to hodila mladá študentka tanca Katka Krištófová. Ich rozhodnutie vysvetlila akordeonistka Mishelle Fabianová. "Od začiatku sme mali predstavu dievčaťa tancujúceho v lese a Katka bola na túto rolu tancujúcej divožienky ideálna. Je na nej úžasné, že svojím tancom dokáže prejaviť svoj názor."


Prečo čeština?

Novinka Wanderer sa objaví na zatiaľ bezmennom pripravovanom albume. Skupina Wandererove Segry sa verejnosti predstavila na jar tohto roka s pesničkou Slunečnice. Aj tú dievčatá ponúkli spolu s videoklipom, ktorý si vytvorili sami. Ide o animované lyric video na štýl bábkového divadla či starých rozprávok, ktoré ich inšpirovali. "Slunečnice sú jednou z prvých pesničiek, ktorú sme zložili v češtine. Máme veľa vlastných pesničiek, ale túto sme si vybrali, pretože nám v nej nič nechýba a sme s ňou maximálne spokojné," povedala o prvom singli Natalie, najmladšia členka zostavy, ktorá v čase jeho vydania ešte navštevovala základnú školu.

Ako prezradila jej sestra Nikol, spočiatku skladali v angličtine, no napokon prešli plynule na češtinu, aj keď ich domov je na východe Slovenska. "Náš otec je Čech, takže je to pre nás prirodzený jazyk. Ale po hudobnej stránke nám čeština príde flexibilnejšia a lepšie sa nám v nej skladá. Samozrejme to nie je čistá spisovná čeština, často do nej naschvál vkladáme slovenské slová," vysvetlila gitaristka, ktorá je väčšinovou autorkou hudby a textov.

"Inšpirujeme sa tým, čo momentálne počúvame. A keďže už máme veľa vlastných skladieb, snažíme sa, aby boli rôznorodé. Väčšinou prinesiem nejaký nápad na gitare a ten potom spoločne rozpracujeme. V každej pesničke nechávame vyniknúť každú členku skupiny so svojím nástrojom," dodáva.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: archív skupiny


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti