Hlavná stránka

>

Správy

>

Korben Dallas vydávajú symfonický album a vyrážajú na turné so Zrní

Korben Dallas vydávajú symfonický album a vyrážajú na turné so Zrní

21.10.2015 - 12:00 | redakcia

Bratislavská kapela Korben Dallas má v týchto dňoch bohatý program. Zajtra totiž vydáva nový album so symfonickými verziami svojich skladieb a zároveň vyráža na turné s českou kapelou Zrní, v rámci ktorého sa predstaví v piatich slovenských mestách.


Album s názvom Kam ideme obsahuje skladby Korben Dallas v sprievode Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu (SOSR) a v aranžmánoch Slava Solovića. Okrem skladieb z doterajších albumov skupiny obsahuje album aj dve novinky - titulnú skladbu Kam ideme a duet s Anetou Langerovou Sen, ktorú skupina pred pár týždňami zverejnila spolu s videoklipom.

Korben DallasKam ideme - ešte sa nedohodli...

Producentom albumu je autor filmovej hudby Petr Ostrouchov (Želary, Občanský průkaz), o mastering nahrávky sa postaral Milan Cimfe, ktorý v minulosti spolupracoval s Pražským výběrom, Čechomorom či Lenkou Dusilovou. V booklete a na obale albumu sú použité grafiky významného slovenského výtvarníka Rudolfa Filu, ktorý bol zároveň starým otcom basgitaristu Korben Dallas Lukáša Filu. Album oficiálne vychádza 22. októbra, ale už dnes sa dá objednávať na weboch vydavateľstva Slnko Records a kníhkupectva Martinus.

Tracklist albumu Kam ideme:

1. Sen
2. Kamene
3. Trofeje
4. Kam ideme
5. Tváre
6. Pokušenia
7. Otec
8. Zlatý jeleň
9. Bolo nebolo 
10. Za sklom

Okrem vydania nového albumu čakajú Korben Dallas v najbližších dňoch aj spoločné koncerty so Zrní. Už tento týždeň sa obe kapely predstavia postupne v Bratislave, Žiline a Banskej Bystrici, budúci týždeň budú nasledovať Prešov a Košice. V novembri a decembri sa garde obráti a skupiny si zahrajú v piatich mestách v Českej republike.

Slovenské koncerty turné Korben Dallas a Zrní:

22. október - Bratislava, Majestic Music Club
23. október - Žilina, Nová synagóga
24. október - Banská Bystrica, Urban Spot
30. október - Prešov, KD Solivar
31. október - Košice, Tabačka Kulturfabrik

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Bonus: Pozrite si čerstvo zverejnený záznam z magického koncertu Korben Dallas na Pohode 2015 so SOSR a Slavom Solovićom v úlohe dirigenta.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér skupiny Korben Dallas Matúš Németh. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach korbenband.bandpage.com a www.facebook.com/korbenband.

Foto: Matej Kukučka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti