Hlavná stránka

>

Správy

>

Komajota prichádza s novou pesničkou Iba. Je o pokrytectve v každodennom živote

Komajota prichádza s novou pesničkou Iba. Je o pokrytectve v každodennom živote

21.10.2019 - 08:30 | redakcia

Prešovská skupina Komajota priebežne pracuje na nových skladbách, ale to neznamená, že ich aj hneď uverejní. Teraz sa rozhodla predstaviť jednu z nedávno dokončených skladieb. Volá sa Iba a Martina Husovského k svojmu vzniku inšpirovala na základe novej zbierky básní od Michala Baláža.


"Mal som voľnejšie obdobie a uvažoval nad druhým pokračovaním projektu The Ružbachs. Čítal som novú zbierku básní Michala 'Ružbacha' Baláža, ktorý je autorom textu a vypálilo to tak, že sa nám viac hodila do Komajoty," spomína Martin Husovský. Skladba, na ktorej nahrávaní sa ako producent podieľal Vlado "Randy" Gnepa, pojednáva o pokrytectve v každodennom živote, keď človek trpí tým, že niečo robí nie z vlastného presvedčenia.

Aby kapela podčiarkla túto myšlienku, bubeník Stano Čorej prišiel s nápadom, aby v klipe použili klauna, ktorého prácou je zabávať ľudí. Natáčalo sa v prešovskom klube Wave pod taktovkou Cube Art Pictures a hlavnej úlohe hviezdi herec Michal Novodomský.

"Človek nikdy nevie, čo bude zajtra, preto už 'iba jeden deň'. Možno sa zajtra nič nestane, možno si človek bude spievať tú istú pesničku. A takisto tie masky, ktoré nosíme. Ten klaun, je to jeho práca, aby zabával ľudí, a musí sa tak tváriť. Podobne ako my musíme robiť nejakú činnosť, pretože je to tak správne," dodáva Martin Husovský. Zhodou okolností novinka vychádza práve v čase, kedy je v kinách jedným z najžiadanejších filmov Joker, môže však ísť o náhodu.


Hudobníci, ktorí vyrastali prevažne na muzike deväťdesiatych rokov, stále hľadajú inšpirácie v nových kapelách, zvukoch, či inom prístupe. "Boli by ste prekvapení z toho, čo všetko počúvame cestou na koncert alebo v štúdiu. Možno je to aj reakcia na to, ako sme presýtení istými žánrami a to je na hudbe najkrajšie - tá sloboda, že ti nikto nemôže niečo zakázať alebo prikázať," zamýšľa sa spevák.

Komajota si k nahrávaniu novinky pozvala aj hudobných hostí. Už tradične sa ku skupine pridal jej koncertný gitarista Juraj Kováč, husle aranžoval Martin Jeriga a na nahrávke sa podieľali tiež huslistky Zuzana Oráčová a Kamila Dujavová. Skupina momentálne pracuje na viacerých singloch a pozvala si k spolupráci aj speváka Bohuša Hajducha z kapely Papyllon, ktorá len pred pár dňami predstavila svetovo znejúcu novinku What About Tonight, a Maja Jenča z Frequency.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Edo Kopček. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: smARTin


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti