Hlavná stránka

>

Správy

>

Neneh Cherry a jej soundtrack pre turbulentné časy už zajtra v Bratislave

Neneh Cherry a jej soundtrack pre turbulentné časy už zajtra v Bratislave

22.02.2019 - 16:30 | redakcia

Včera ubehol rok od vraždy novinára a jeho snúbenice, ktorá dodnes hýbe spoločenským a politickým dianím na Slovensku. Je priam symbolické, že práve v týchto dňoch prichádza na Slovensko švédska hudobná ikona, ktorej hlavnou inšpiráciou na aktuálnom albume Broken Politics bol práve turbulentný politický vývoj vo viacerých krajinách sveta.


Neneh Cherry, jedna z najzaujímavejších postáv alternatívneho popu, už v sobotu 23. februára prvýkrát vystúpi na Slovensku. V rámci celoročného koncertného cyklu City Sounds Festival predstaví v Majestic Music Clube svoj aktuálny album Broken Politics (2018), v preklade Rozbitá politika. V rámci švédskych Grammis zaň 54-ročná rodáčka zo Štokholmu nedávno prevzala cenu za najlepší elektronický album roka.


Ako sama hovorí, pri tvorbe nedokáže vo svojej hlave vytesniť problémy súčasného sveta, preto svoje pocity a názory vkladá do pesničiek. "Dnešná mladá generácia sa veľmi angažuje, požaduje zmeny, otvorene hovorí o sexizme, rasizme a ďalších citlivých témach. Aj mňa osobne to núti premýšľať nielen o sebe, ale aj o tom, čo sa deje okolo. Nedokážem vypnúť všetky tie svinstvá, ktoré z nich prúdia. Nástup radikálnej pravice po celej Európe, klimatické zmeny a utečenecká kríza. Vo Švédsku, kde som sa narodila, majú obrovskú podporu fašisti a rasisti, Británia, kde teraz žijem, sa stále spamätáva z Brexitu, Amerika sa nevie vyrovnať s Trumpom," hovorí Neneh Cherry.

Na koncerte odznejú skladby z albumu Broken Politics ako Leaves, Kong, Poem Daddy, Synchronised Devotion, Natural Skin Deep, Shot Gun Shack, Black Monday alebo Soldier, ale aj hity z 90-tych rokov 7 Seconds a Buffalo Stance a iné. Predskokankou na koncerte bude talentovaná pop/R&B speváčka a hudobníčka Tatyana z Londýna.


Značka City Sounds (pôvodne City Sounds of Bratislava) vznikla v roku 2012 na základe dopytu náročného a vzdelaného publika po kvalitných hudobných zážitkoch. V rámci celoročného festivalu už v Bratislave vystúpili významné svetové hudobné esá ako Naturally 7, Janoska Ensemble, Macy Gray, Jane Birkin, Gregory Porter, Cassandra Wilson, Stanley Clarke, Branford Marsalis, Al Di Meola, Lisa Simone, Postmodern Jukebox, Incognito, Jose James, Liz Wright, John Scofield, Gonzalo Rubalcaba, Dianne Reeves, Kurt Elling, Victor Wooten, Mario Biondi, Marcus Miller, Jamie Woon, Koop, Jane Birkin, Candy Dulfer, ale aj skvelí domáci hudobníci svetových kvalít ako Andreas Várady, Juraj Griglák, Hanka Gregušová, orchester Cappella Istropolitana a ďalší.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Eva Marková. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Wolfgang Tillmans - Facebook.com/nenehcherryoffici


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti