Hlavná stránka

>

Správy

>

Miro Žbirka si na koncertnú oslavu 40 rokov na scéne pozval hviezdnych hostí

Miro Žbirka si na koncertnú oslavu 40 rokov na scéne pozval hviezdnych hostí

22.05.2019 - 11:00 | redakcia

Miro Žbirka sa už teraz intenzívne pripravuje na oslavu štyridsiatich rokov svojej úspešnej sólovej kariéry. Na troch exkluzívnych koncertoch v Londýne, Prahe a Bratislave fanúšikom ponúkne všetky obľúbené hity a spolu s renomovanými svetovými hudobníkmi aj novinky z oceňovaného Double Albumu.


"Som rád, že sa to podarilo a že budeme na koncertoch hrať nové skladby v zostave, v ktorej sme ich v Abbey Road nahrali. Nebolo jednoduché zladiť termíny vyťažených hudobníkov, ale zvládli sme to. Bude pre mňa potešením si s nimi zahrať a predstaviť tak u nás muzikantov, ktorí boli na veľkých turné s Paulom McCartneym, Ringom Starrom a ďalšími," povedal Miro Žbirka.  

Britskí muzikanti aj premiéra novinky

Nové skladby si s ním zahrá hviezdna zostava muzikantov v zložení Blair Cunningham (bicie), Robbie McIntosh (gitary), Hamish Stuart (basgitara), Dean Ross (klávesy), Pears McIntyre (gitary) a producent Double Albumu Rob Cass. Okrem Mekyho si s nimi v skladbe Skúška snov zaspieva Katarína Knechtová.

Naživo v premiére zaznie skladba Take Me Home, ktorú s Mirom Žbirkom naspievala škótska speváčka Eddi Reader, ktorá na koncertoch pridá aj svoj vlastný hit Perfect. Skladbu Čistý svet, ktorá je slovensko-českou verziou piesne Take Me Home, príde s Mekym zaspievať talentovaná česká nevidomá klaviristka Ráchel Skleničková.


Medzi gratulantami aj IMT Smile

Na bratislavskom koncerte bude blahoželať aj skupina IMT Smile. Jej líder Ivan Tásler tento rok tiež oslavuje okrúhle výročie a so skupinou chystá pre Mekyho prekvapenie, z ktorého sa určite stane veľká oslava hudby oboch úspešných skladateľov. "Je pre nás veľká česť byť súčasťou Mekyho oslavy a spolu s kapelou sa na to veľmi tešíme," povedal Ivan Tásler.  

Minulý týždeň bola skupina IMT Smile spolu s legendárnym Milanom Lasicom hosťom v jednej z častí novej hudobnej talkšou Doupě Mekyho Žbirky, ktorý vysiela vždy v piatok večer na programe ČT Art. Aj s neskrátenymi verziami rozhovorov je aj táto časť dostupná v archíve Českej televízie.   

Trojicu špeciálnych koncertov odštartuje Miro Žbirka so svojimi hosťami 26. októbra v Londýne. Neskôr oslava 40. výročia jeho sólovej kariéry prebehne 3. decembra v O2 Aréne v Prahe a 5. decembra na zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. 


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Rado Mešša. Tlačoú správu sme upravili. 

Foto: archív speváka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti