Veselý post-ska rytmus, uvoľnený vokálny prejav a text zaoberajúci sa škodlivosťou alkoholu resp. ťažkosťami po jeho nadmernom požití, to je nový singel kapely Knut Knotgursen, ktorý zverejnila minulý týždeň spolu s "tanečným" videoklipom zo skúšobne.

"Ráno nechce sa mi vstávať z postele, bolí ma hlava pohľadom na dvere. Rozbité poháre, fľaše na zemi, to nie je normálne ako zle je mi," spieva sa v novinke s názvom Dlhá cesta a od začiatku je celkom jasné, o čo v tomto veselom kúsku ide. S produkciou singla pomohol kapele zvukový mág Martin Barla, čoraz známejšie meno v oblasti hudobnej produkcie.


Skupina Knut Knotgursen, ktorej fanúšikovská základňa je predovšetkým zo Žiliny a okolia, pokračuje aktuálnym singlom v nastúpenej ceste veselých až recesistických piesní, čo dokumentujú aj staršie skladby ako Stará mama alebo Sako. Dlhá cesta vyznieva aj napriek relatívne ťaživej téme optimisticky a tanečne. Singel je predzvesťou pripravovaného debutového albumu skupiny, ktorý je podľa slov frontmana Rada Palutku na spadnutie. Vďaka postupnému uvoľňovaniu protikorónových opatrení bude snáď v blížiacom sa lete možné užiť si kapelu a jej pozitívnu energiu aj naživo.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk členovia kapely Knut Knotgursen. Text správy sme upravili.