Víťaz poslednej série Česko Slovenskej SuperStar Adam Pavlovčin, ktorý od roku 2022 vystupuje a tvorí pod umeleckým menom ADONXS, bude 13. augusta koncertovať na jednom z najväčších a najlepších európskych festivalov – maďarskom Szigete. Objaví sa tak v lineupe popri svetových hviezdach ako Billie Eilish, Imagine Dragons, David Guetta, Florence + the Machine, Lorde, Macklemore, Mumford & Sons, Niall Horan, Sam Fender, Foals, Bonobo a mnoho ďalších. Aj Česko bude mať na Szigete svojho zástupcu, bude ním popredná tvár českej rapovej scény Smack One.

"Sziget je môj prvý medzinárodný festival takýchto veľkých rozmerov. Som nesmierne vďačný a nadšený, že môžem odohrať svoj celý hodinový set, v ktorom zaznejú všetky skladby z debutového albumu Age of Adonxs ako aj ďalšie, zatiaľ nevydané novinky. Verím, že toto je prvý krôčik k európskemu publiku a nebude posledný," prezradil o vystúpení na Szigete ADONXS, ktorý sa fanúšikom z celého sveta predstaví 13. augusta na Europe stage.

Na tomto pódiu Sziget prezentuje najväčšie hudobné talenty z rôznych krajín, ktoré majú šancu o pár rokov preraziť na svetovej či európskej hudobnej scéne. Tento rok budú na Europe stage koncertovať aj Amber Run, Stains The Canvas, Call Me Karizma, NOËP a mnohí ďalší.

ADONXS, ktorý je známy svojím hlbokým zamatovým hlasom a pódiovou extravaganciou, minulý rok vydal spomínaný sólový debut, na ktorom sú aj megaúspešné single Moving On a Game, ktoré boli najhranejšími skladbami slovenského interpreta v domácom éteri. Popularita Adama Pavlovčina odštartovala víťazstvom v Česko Slovenskej Superstar v roku 2021, nie je iba talentovaným interpretom spevák, ale aj skladateľom výborne sa mu darí tiež v oblasti modelingu či ako profesionálnemu tanečníkovi.

Od víťazstva v superstar získal aj ďalšie prestížne ceny a ocenenia – Domáci spevák roka, Domáci objav roka a druhé miesto so skladbou Moving On na cenách českého rádia Evropa 2 za rok 2022, vyhral Hit roka Europa 2 so skladbou Game v rámci Ruka Hore Awards a časopis Forbes ho zaradil do zoznamu úspešných mladých ľudí 30 pod 30.

Smack One na rapovom dropYarde

Raper a DJ Smack One sa počas svojho pôsobenia na hudobnej scéne stal skutočným fenoménom. Dosiahol nezávislosť od veľkých vydavateľstiev a sponzorov, postupne si prerazil cestu z klubu pre 100 ľudí až po vypredané haly s niekoľkotisícovou kapacitou. Smack One bude vystupovať 11. augusta na dropYard stage a spolu sním aj ďalšie mená európskej hip-hopovej scény ako Alyona Alyona z Ukrajiny alebo holandský raper Bizzey. Z ďalekého východu sa na dropYarde predstaví kórejský Balming Tiger, japonský Kazuo & Taha a čínska Alice Longyu Gao.

Sziget festival sa v roku 2023 uskutoční od 10. do 15. augusta na budapeštianskom ostrove Óbudai v širšom centre Budapešti. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na Imagine Dragons, Billie Eilish, Florence + the Machine, David Guetta, Macklemore, Lorde, Mumford & Sons, Niall Horan, Sam Fender, Yungblud, Foals, Jamie xx, M83, Moderat, Frank Carter & The Rattlesnakes, Sven Väth, Mimi Webb, Nothing But Thieves, Two Feet, Viagra Boys, Macklemore, Mumford & Sons, Lorde, ale aj Loyle Carner, Bonobo, Tale Of Us a mnohí ďalší.

Sziget festival privíta každoročne stovky tisícok návštevníkov a jeho cieľom je priniesť počas šiestich dní tie najväčšie mená hudobnej scény z najrôznejších žánrov. Sziget však nie je len o hudobných zážitkoch: je o láske, umení a slobode vo všetkých podobách. Je to multikultúrny festival, ktorý návštevníkom ponúkne jedinečné letné zážitky plné koncertov, umeleckého programu, predstavení, besied či divadelných a cirkusových predstavení. Na Szigete si môžete aj zašportovať alebo len tak odpočinúť na pláži.

Sziget v maďarčine znamená ostrov, samotný festival sa nachádza na nádhernom Óbuda ostrove v srdci Budapešti. Leží v blízkosti centra mesta a dáva ak viacdňovým návštevníkom festivalu možnosť preskúmať maďarskú metropolu. Aktuálny zoznam zverejnených koncertov je na www.szigetfestival.com.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová. Správu sme upravili.