Hlavná stránka

>

Správy

>

Miro Žbirka bude v kinách aj naživo. Na film Meky pozýva s novým videoklipom

Miro Žbirka bude v kinách aj naživo. Na film Meky pozýva s novým videoklipom

22.06.2020 - 10:00 | redakcia

Premiéra intímneho filmového pohľadu režiséra Šimona Šafránka na hudobný a životný príbeh Mira Žbirku v novom dokumente Meky sa blíži. Do slovenských kín sa dostane už 16. júla. Vo filme sa okrem spevákovej otvorenej spovede, súčasných záberov, unikátneho archívneho materiálu a mnohých známych hitov objavia aj hudobné rarity.


Jednou z nich je skladba She's Out Of Control, ku ktorej Miro Žbirka dnes premiéruje videoklip. Ide o anglickú verziu známej pesničky Cesta zakázanou rýchlosťou z albumu Sezónne lásky, ktorá bola nahratá ešte v roku 1982. Vyšla o rok neskôr iba na exportnej verzii albumu s názvom Light Of My Life. Režiséra Šimona Šafránka oslovila a vytvoril k nej nový videoklip zo záberov z jeho filmu Meky. Fanúšikovia si tak spolu z ukážkami z očakávaného dokumentu môžu vychutnať doteraz takmer neznámu verziu energickej rockovej skladby, ktorá dnes oslovuje aj mladé publikum.   

"Veľmi ma potešilo, že si Šimon túto skladbu všimol a oslovila ho. Kedysi sme ju hrávali na koncertoch so slovenským textom, ale zdalo sa nám, že si ju ľudia až tak nevšímali. Neskôr som zistil, že naše najmladšie publikum si ju často spievalo. Hlavne to Oh-Oh-Oh... A nedávno ma absolútne šokoval môj syn David, keď mi z ničoho nič pripomenul jej nahrávku a hovoril, že to nemá chybu, že je to nahrávka ako hrom. Že ju púšťal svojim anglickým kolegom muzikantom a tí nechceli veriť, že ju nahral jeho otec v osemdesiatomdruhom so skupinou Limit na Slovensku. Teší ma, že po rokoch máme na She's Out Of Control aj videoklip," povedal o skladbe Miro Žbirka.


Nový dokument Meky bude mať exkluzívnu predpremiéru v rámci tohoročného špeciálneho Medzinárodného filmového festivalu Karlovy Vary. Počas projektu Tady Vary ho premietnu v 96 kinách v celej Českej republike. Jeho česká filmová premiéra bude po festivalovej prehliadke 9. júla 2020.

K filmu je na jeseň pripravené aj exkluzívne Cinema Acoustic Tour 2020. Netradičné turné bude v Českej republike prebiehať v kinosálach Cinestar (15.9. - Ostrava, 16.9. - Olomouc, 23.9. - Liberec, 29.9. a 30.9. - Praha Anděl) a na Slovensku v historických kinách (2.10.- Prešov, kino Scala; 4.10. - Martin, kino Moskva; 6.10. - Bratislava, Ateliér Babylon).

Diváci na turné uvidia nový dokument Meky a akustický koncert, počas ktorého sa do života uvedie aj nová troj-CD výberovka spevákových najväčších hitov. Obmedzená kapacita kinosály zaručuje jedinečnú možnosť vidieť a zažiť Mira Žbirku celkom zblízka. Na divákov tak počas jedného večera čaká filmový aj koncertný zážitok. Vstupenky na turné sú už v predaji. 


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach www.zbirka.cz, www.facebook.com/MiroZbirka a www.instagram.com/mirozbirka.

Foto: Martina Mlčúchová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti