Hlavná stránka

>

Správy

>

Slipknot príde od Bratislavy so špeciálnym hosťom - ukrajinskou kapelou Jinjer

Slipknot príde od Bratislavy so špeciálnym hosťom - ukrajinskou kapelou Jinjer

Slipknot
Zdroj: PR / Vivien
22.06.2022 - 12:30 | redakcia

Americká nu metalová skupina Slipknot sa začiatkom augusta po dvoch rokoch čakania konečner predstaví slovenským fanúšikom tvrdej gitarovej muziky. Na svoj premiérový koncert v Bratislave so sebou privezie aj špeciálneho hosťa – najznámejšiu a najúspešnejšiu ukrajinskú metalovú kapelu súčasnosti Jinjer.Kapela Slipknot, známa svojím jedinečným štýlom nu metalu, resp. alternatívneho metalu, a vystúpeniami v maskách, aktuálne brázdi európske pódiá so svojím dlho očakávaným pokračovaním turné k úspešnému albumu We Are Not Your Kind (2019). Na Slovensku sa mala skupina predstaviť už v lete 2020, no kvôli pandémii sa prvý koncert Slipknot na Slovensku odohrá 3. augusta 2022 na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.  

Je dosť možné, že okrem prierezu 25-ročnou tvorbou kapely a piesní zo spomínaného posledného štúdiového albumu zaznie napríklad aj najnovší singel The Chapeltown Rag, ktorý sa objaví na pripravovanom ďalšom nosiči. A možno bude noviniek na koncerte viac, ako totiž povedal frontman skupiny Corey Taylor v jednom z rozhovorov, vydanie novej štúdiovky je na spadnutie. "Momentálne nemáme presný dátum, ale som tu, aby som povedal, že nebudete čakať veľmi dlho. Sľubujem vám, že budete mať novú hudbu Slipknot už čoskoro!"


Na koncert v našich končinách sa Slipknot rozhodli pozvať hostí, ktorí si vo svete tvrdej gitarovej hudby z takisto urobiili podiadne veľké meno. Reč je o ukrajinskej kapele Jinjer, ktorá má na konte napríklad ocenenie Najlepšia ukrajinská metalová hudobná skupina roka 2013, ale aj, vďaka svojej neúnavnej tvrdej práci, viac ako 250 miliónov streamov/vzhliadnutí na všetkých hudobných platformách, či miliónové videnia na Youtube.

Stala sa tak jednou z najhorúcejších a najvzrušujúcejších kapiel moderného metalu. Bratislavskému publiku sa zoskupenie predstaví v aktuálnom zložení: Tatiana Shmayluk (spev), Roman Ibramkhalilov (gitara), Eugene Abdukhanov (basgitara) a Vlad Ulasevich – (bicie) ponúknu kompiláciu svojich skladieb zo štúdiových albumov Inhale, Don't Breathe (2012), Cloud Factory (2014), King of Everything (2016), Macro (2019) či EP-čiek Objects In Mirror Are Closer Then They Appear (2009) a Micro (2019). Aj Jinjer sa chystajú už čoskoro vydať nový album, ktorý sa bude volať Wallflowersa ktovie, možno ho odpremiérujú práve so Slipknotom.

Prečítajte si: Podporte ukrajinských umelcov počúvaním ich tvorby. Tu sú naše hudobné tipy


Všetky podrobnosti o prvom koncerte kapely Slipknot na Slovensku, ktorý sa uskutoční 3. augusta na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, nájdete na oficiálnom webe usporiadateľskej agentúry www.vivien.sk a stránke kapely www.slipknot1.com.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za agentúru Vivien poskytla PR manažérka Janka Marczellová. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti