Hlavná stránka

>

Správy

>

Oskar Rózsa skladá hudbu k výpravnej ľadovej šou Angry Birds on Ice

Oskar Rózsa skladá hudbu k výpravnej ľadovej šou Angry Birds on Ice

22.07.2019 - 11:00 | redakcia

Hudbu k ľadovej šou Angry Birds on Ice skladá multiinštrumentalista a skladateľ Oskar Rózsa. Angry Birds sú pre neho obrovskou výzvou aj v kontexte medzinárodného publika. Unikátny projekt bude mať svoju slovenskú premiéru 25. januára 2020 v Steel Aréne v Košiciach a 1. februára 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.


Oskar Rózsa je skladateľ, producent, dirigent, multiinštrumentalista a univerzálny hudobník, ktorý nemá problém prispôsobiť sa rôznym štýlom. Hudba k veľkolepému projektu Angry Birds on Ice bola pre neho absolútnou výzvou.

"Angry Birds bola asi jediná hra na telefóne, ktorá pripútala moju pozornosť na relatívne dlhé obdobie, kvôli svojej atmosfére, humoru a filozofii. A formát ľadová šou, ktorý spája v sebe množstvo pohybových a vizuálnych prvkov, je pre hudobného skladateľa príťažlivá platforma. A hlavne, kopec srandy v procese," s úsmevom hovorí Oskar Rózsa.              

Prípravy šou v plnom prúde

Režisérom projektu je Juraj Benčík, ktorý mádlhoročné skúsenosti z účinkovania v svetoznámom Cirque du Soleil. Aj s ním Oskar Rózsa konzultuje hudobné motívy. Väčšina piesní, scénických hudieb a atmosfér k ľadovej šou je už pripravená na finálnu produkciu. V skladateľskom procese čaká Oskara ešte veľa práce.  

"Samotná kompozícia je priamo závislá na inšpirácii, čo je nevyspytateľné. Nápad musí prísť spontánne a potom dlhé hodiny technickej práce- nahrávanie, editovanie, mixovanie. Každá postavička šou má presne zadefinovaný charakter, emócie, dynamiku výrazu, to sú všetko faktory, ktoré ovplyvňujú môj tvorivý proces. Som v tesnom kontakte s režisérom. Máme príjemne zladenú komunikáciu a baví nás riešiť každý malý detail. Tak isto dostávame z Rovia impulzy a reakcie, ktoré nám pomáhajú napredovať správnym smerom," prezradil Oskar Rózsa.  

Prekročiť vlastné limity

Ľadová šou Angry Birds on Ice má už teraz na konte dva svetové unikáty. Je to jediná Angry Birds šou akéhokoľvek druhu na svete. A slovenskí herci a akrobati si zahrajú na 360-stupňovej scéne, ktoráje pri rodinných šou takejto veľkosti naozaj jedinečná. "Veľmi sa teším z našej spolupráce, som poctený, že padol los zrovna na mňa. Vzhľadom na zodpovednosť, ktorá z toho vyplýva, snažím sa prekračovať svoje limity a hľadať cesty, ktoré budú originálne a umelecky bohaté aj v kontexte medzinárodného publika," konštatuje Oskar Rózsa.     

Unikátny projekt Angry Birds on Ice zastrešuje spoločnosť Comunique, ktorá od roku 2014 úspešne reprezentuje Slovensko v zahraničí so šou Máša a medveď na ľade. Vstupenky na predstavenia 25. januára 2020 v Steel Aréne v Košiciach a 1. februára 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk . Ďalšie informácie nájdete na www.angrybirdsonice.com.  

Vstupenky:       


Festival hudby Mareka Brezovského  

Všestranný hudobník okrem Angry Birds on Ice stíha aj vlastné projekty. "Koncom júla organizujeme festival hudby Mareka Brezovského, kde okrem rockovej Hrany zaznejú aj Brezovského skladby tzv. vážnej hudby. Bude to 10 koncertov po Slovensku. Zároveň pracujem na hudbe k dokumentárnemu filmu pre zahraničie a pomaly chystáme nový materiál pre Zdenku (Prednú)," uzatvára Oskar Rózsa.  

Trojdňový minifestival Vietor Mareka Brezovského v čarovných priestoroch starobylého mesta začne premietaním dokumentárneho filmu HRANA 4 filmy o Marekovi Brezovskom, bude pokračovať koncertom Venované nešťastiu a na tretí deň vyvrcholí koncertom Hrana Live.


Koncerty s názvom Venované nešťastiu sú poctou Marekovi Brezovskému, od ktorého smrti uplynulo 22. júna 25 rokov. Písal texty a komponoval klasickú aj súčasnú hudbu a bol jedným z najvýznamnejších slovenských skladateľov 20. storočia. Komorná tvorba Mareka Brezovského bude znieť v Banskej Štiavnici, Bratislave, Košiciach a Nitre. Šnúra koncertov sa skončí 5. augusta v Prešove. Vstupenky na koncerty aj festival sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Vstupenky:  


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Nora Krchňáková z NK Factory. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti