Hlavná stránka

>

Správy

>

Americký gitarista Marc Ribot odohrá sólový koncert v Lučenci

Americký gitarista Marc Ribot odohrá sólový koncert v Lučenci

22.08.2019 - 15:00 | redakcia

Cyklus komorných koncertov Hudba v kruhu končí už v piatok 20. septembra sólovým vystúpením amerického gitaristu a skladateľa Marca Ribota, legendy newyorského downtownu, spoluhráča Toma Waitsa, Johna Zorna i Diany Krall, ktorý do Lučenca prichádza v slovenskej premiére.


Organizátori z OZ Projekt Ruiny sľubujú komorné rozpoloženie koncertu v kruhu, v jedinečnom priestore historickej budovy bývalej smaltovne v Lučenci. Kapacita priestoru je limitovaná a v predpredaji ostávajú posledné vstupenky. Počas dvoch mesiacov priniesli do Lučenca a Rimavskej Soboty sólové vystúpenia medzinárodných hudobných hostí, českého kontrabasistu Jiřího Slavíka a kanadského hudobníka Erica Chenauxa.

"Vôbec nebýva bežné, že sa rozpoloženiu koncertného priestoru venuje toľko pozornosti, ako to bolo vo foajé kina Apollo v rámci cyklu Hudba v kruhu. Výnimočná starostlivosť ponúka interpretovi i divákom zážitok, ktorý nie je možné zopakovať kdekoľvek a zároveň vytvára istý druh svojráznosti, o akej každý umelec sníva. Ako hudobník na turné, ktorý trávi väčšinu času v čoraz väčšmi sa podobajúcich európskych veľkomestách, som mal veľké šťastie, že som mal možnosť hrať svoju hudbu a zažiť mesto Lučenec," hovorí o koncerte Eric Chenaux

V minulosti sa v rámci cyklu predstavili hudobníci ako Bill Frisell, Thomas Morgan alebo Jakob Bro. Hlavným partnerom podujatí je Fond na podporu umenia.

Vstupenky:   

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol David Petráš.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti