Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Štyria hostia a príbehy zo "zabudnutých" segmentov kultúry a športu

VIDEO: Štyria hostia a príbehy zo "zabudnutých" segmentov kultúry a športu

Špeciálny diel relácie Predkecy 22.10.2020 - 11:45 | redakcia

Ako dlho ešte vydrží vaše obľúbené divadlo? Ako teraz fungujú hokejové kluby a ako sa so situáciou vyrovnáva produkčná firma? Pozrite si diskusiu štyroch zástupcov rôznych spoločností, ktoré spája to, že už od marca nemôžu pracovať a vízia ich budúcnosti zostáva neistá.


Kultúra a šport patria medzi segmenty, ktoré sú protiepidemickými opatreniami už od začiatku pandémie zasiahnuté najviac, pretože ich podstatou sú verejné hromadné podujatia a stretávanie ľudí. Zároveň ide o tie oblasti, ktoré sú považované za tie, bez ktorých sa "dá žiť" a v čase krízy sú automaticky odsunuté na vedľajšiu koľaj. Momentálne sa však nachádzame už v ôsmom mesiaci pandémie a podpora pre tisícky ľudí a firiem pôsobiacich v oblasti živej kultúry a športu je buď žiadna alebo zanedbateľná.

Aké je to viesť divadlo či športové kluby v čase pandémie a prísnych bezpečnostných opatrení a čo teraz robí firma, ktorá zabezpečovala veľké festivaly? Odpovede ponúka špeciálny diel relácie Predkecy z dielne ticketingovky Predpredaj.sk. Dozviete sa viac o životoch ľudí z fachu, o ich skúsenostiach a názoroch a aj o tom, ako v skutočnosti vyzerá podpora od štátu, koľko peňazí reálne dostanú a koľko času im ešte zostáva.

Moderátor Daniel Očenáš v diskusii vyspovedal výkonného riaditeľa legendárneho Štúdia L+S Pavla Danišoviča, riaditeľku Asociácie profesionálnych hokejových klubov Anetu Büdi, CEO produkčnej agentúry Naures Tomáša Medelského a CEO Predpredaj.sk Mareka Juska. Relácia sa symbolicky nakrúcala v prázdnom bratislavskom klube MMC, ktorý je niekoľko mesiacov zatvorený.


Tento týždeň bol zhodou okolností zároveň zverejnený aj finálny strih dokumentu Nikitu Slováka s názvom Neviditeľní..., ktorý ponúka viacero osobných výpovedí tzv. "robotníkov kultúry". Ich príbehy dopĺňajú širokej verejnosti obraz o tom, čo pre celý segment živej kultúry znamená koronakríza.


Zdroj: Predpredaj.sk (Hudba.sk edit)
Foto: Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti