Hlavná stránka

>

Správy

>

Milo Kráľ s kapelou vydáva dvojalbum Naživo, pokrstí ho Martin Geišberg

Milo Kráľ s kapelou vydáva dvojalbum Naživo, pokrstí ho Martin Geišberg

22.11.2018 - 16:00 | redakcia

Slovenský herec Milo Kráľ sa posledných rokoch realizuje aj na hudobnom scéne. So svojou kapelou už vydal štúdiové nahrávky Milo Kráľ Band (2014) a Telegramy (2017), teraz prináša koncertný dvojalbum Naživo. Fanúšikovia si na ňom môžu vypočuť kompletný záznam koncertu v martinskom Barmuseu z decembra minulého roka.


"Nahrávka nás potešila svojou atmosférou, autentickosťou, aj zvukovou kvalitou, tak sme sa rozhodli vydať to na CD nosiči. Je to prierez našou tvorbou, respektíve mojou. Zvolili sme jednoduchý názov Naživo, aby bolo hneď jasné, o čo ide," priblížil Milo Kráľ. Záznam koncertu vychádza v podobe dvoj-CD, ak si ho chcete vypočuť pred kúpou, na Youtube ho nájdete aj s obrazom.


Krst na mieste vzniku

Fanúšikov by podľa lídra skupiny mohla prekvapiť absencia singla Ranná ilúzia, ktorý vyšiel v roku 2015 aj s videoklipom. "V kapele sme dospeli k názoru, že na koncertoch obmedzíme počet pomalých skladieb. Ja ich mám síce rád, ale na pódiu to treba občas rozprúdiť. Máme však kopec balád a sú aj na týchto dvoch albumoch. Niektoré koncertné verzie zároveň možno poslucháčov prekvapia, lebo sú dosť odlišné od štúdiových nahrávok. A, samozrejme, ponúkame aj bonusy - pieseň Vianočná, ktorú sme na albumoch zatiaľ nevydali, a predohru Hráme sa na silných, ktorá je spracovaním Majakovského básne Tak to býva," uviedol.

Dvojalbum kapela pokrstí 29. decembra symbolicky na mieste jeho vzniku - v martinskom Barmuseu. Na tomto mieste kapela zároveň odohrala aj svoj úplne prvý koncert. Krstným otcom novinky bude spriaznený hudobník a dramaturg Martin Geišberg. "Chceme ten večer poňať trochu inak. Zahráme aj skladby, ktoré bežne na koncertoch nehrávame a do programu zaradíme aj pár vecí s Martinom. Veríme, že to bude nevšednejší koncert," pozýva Milo Kráľ.


Pesničky z divadiel

Skupina Milo Kráľ Band už od roku 2013 funguje v nezmenenej zostave. Fanúšikov si našla, hoci ide skôr o menšinovú záležitosť, bez ambícií dostať sa do rádií. "Ja sa za nejakého speváka nepovažujem, spievam tak 'herecky', takže u mňa je to skôr z núdze cnosť a rád svoje spevácke party v kapele prenechám niekomu schopnejšiemu. Skôr mi ide o komponovanie hudby a to vzišlo z mojej lenivosti cvičiť na klavíri podľa nôt a nejako sa mi to zapáčilo," približuje sympatický herec a hudobník.

Debutový eponymný album vydala skupina v decembri 2014 a pokrstila ho Katarzia. "Ide o hudbu napísanú k rôznym divadelným predstaveniam, takže je aj štýlovo, či žánrovo pestrá. Základom je divadlo, a tým sa aj odlišuje od hudby iných kapiel a spevákov, teda beriem túto žánrovú pestrosť ako výhodu," hovorí Milo Kráľ, pre ktorého je hudba predovšetkým oddychom a radosťou.

O dva a pol roka neskôr nasledoval album Telegramy, ktorý bol v podstate pokračovaním debutu. "Aj v tomto prípade bola väčšina piesní pôvodne skomponovaná pre rôzne divadelné predstavenia. Okrem dychov a sláčikov sme v dvoch skladbách oproti prvému albumu použili napríklad zbor a celkovo aj viac elektroniky." Pod textami sú podpísané zvučné mená ako Jozef Urban, Ľubomír Feldek, Dodo Gombár, Jaro Mottl, Jakub Nvota, Maroš Bančej, či Pavol Klimašovský, 


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka skupiny Anna Olvecká z VI-AN Media Art Promo Agency.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti