Hlavná stránka

>

Správy

>

Gorillaz Sound System sa premiérovo predstaví v Čechách

Gorillaz Sound System sa premiérovo predstaví v Čechách

22.12.2011 - 13:20 | redakcia

Hudobno-vizuálny projekt Gorillaz Sound System vychádzajúci z animovanej superskupiny Gorillaz bude headlinerom českého Open Air Festivalu. GSS sa u našich susedov predstaví v štvorčlennej zostave, ktorú pri väčšine koncertov dopĺňajú MC Rosie Wilson, beatboxer Killa Kella, De La Soul a občasne i Damon Albarn.


Gorillaz iba pred nedávnom vydali album svojich najväčších hitov The Singles Collection 2001 - 2011, ktorým zrekapitulovali svoju desať rokov trvajúcu kariéru. Projekt Jamieho Hewletta a Damona Albarna za svoju existenciu získal päť cien MTV, cenu NME a mnoho ďalších. Druhý album kapely sa dokonca stal päťnásobne platinovým vo Veľkej Británii a dvojnásobne platinovým v USA. Damon Albarn však poprel, že by výber najväčších hitov znamenal bodku za projektom animovaných popových hrdinov.

"Myslíte, že som uzavrel knihu menom Gorillaz? Nemyslím si, že by som takú knihu mohol niekedy zavrieť," uviedol Albarn. "Teraz však nie som v stave s tým pokračovať. Čo sa stalo, stalo sa - za tým všetkým si stojím. Takže nezatváram knihu, len si do nej robím záložku a pre tentokrát ju odkladám, pretože momentálne čítam iné knihy," dodal.

Gorillaz - Stylo

Gorillaz Sound System v súčasnosti tvorí Remi Kabaka (perkusie), Paul Stanley-McKenzie (bicie), tvorca vizuálov Roland Hamilton a tajomný Unknown DJ. So sebou si vždy vezú aj niekoľkých hostí v podobe spevákov a MC's, ako napríklad Rosie Wilsona, beatboxera Killa Kellu, De La Soul a občas zavíta aj samotný Damon Albarn, ako napríklad 1. decembra na koncerte v londýnskom 100 Clube. "Gorillaz Sound System sú jediní ľudia, ktorým verím, že dokážu i bezo mňa pobaviť mojich kreslených kamarátov. Dalo by sa to prirovnať k tomu, ako keď pápež dáva svoje požehnanie inej farnosti," uviedol na margo kapely Murdoc Niccals, spolutvorca Gorillaz.

Gorillaz ft. De La Soul - Feel Good Inc

Gorillaz Sound System sa prvýkrát predstavili na súkromnej MTV Send Off párty v Londýne v roku 2007. Od tej doby sa objavili na desiatkach koncertov a festivalov vrátane Creamfields v Anglicku, Argentíne a Brazílii, Global Gathering v Austrálii, O'pener v Poľsku, Sziget v Maďarsku, či Elements v Dubaji.

Gorillaz - Clint Eastwood

Informácie pre Hudba.sk poskytol Václav Pavlečka, PR manažér Open Air Festivalu.

Foto: Myspace.com/gorillaz


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti