Hlavná stránka

>

Správy

>

Rytmus vypredal oba koncerty s orchestrom a zverejnil svoj najsilnejší klip

Rytmus vypredal oba koncerty s orchestrom a zverejnil svoj najsilnejší klip

22.12.2017 - 13:00 | Patrik Marflák

Už len štyri dni zostávajú do očakávaných vystúpení Rytmusa s orchestrom v bratislavskej Inchebe. Prvý koncert sa vypredal mesiace pred konaním, druhý tento týždeň. Spolu uvidí unikátnu šou vyše 7300 fanúšikov. Raper sa v smokingu ukázal aj v novom klipe k singlu Nepatrím nikomu.


Skladba o jasnom vymedzení hraníc medzi profesionálnym a súkromným životom patrí k najsilnejším na jeho minuloročnom albume Krstný otec a vizuál, pod ktorým sú podpísaní talentovaný český režisér a scenárista Pavel Soukup a kameraman Miloslav Holman, jej odkaz a originalitu prevedenia ešte viac podčiarkuje.

Rytmus v Nepatrím nikomu predvádza rôzne štýly rapu a prejavu, pričom každý reprezentuje iný typ fanatického fanúšika. Tí sú v klipe zobrazení ako komické, no zároveň hrozivo neempatické postavičky, ktoré sa slepo dožadujú jeho pozornosti. Nakoniec im rázne vysvetlí, že "nepatrím nikomu z vás, som iba človek, tak ako nevlastním ja teba, kohokoľvek".

Novinka vďaka silnej atmosfére a hereckému obsadeniu patrí medzi najlepšie videoklipy v Rytmusovej kariére. Frustrácia z prehnaných požiadaviek fanatikov je možno stvárnená prehnane, no niet pochýb, že sa s dotieravosťou fanúšikov stretáva pravidelne a umelecká hyperbola má svoj základ v každodennej realite. Svoje by o tom určite vedeli rozprávať mnohé známe osobnosti, no málokto túto tému spracoval tak otvorene a bez servítky ako Patrik Vrbovský. Aj napriek riziku, že tým o časť fanúšikov príde. Podľa reakcií však väčšina jeho postoj a hranice chápe a rešpektuje.


Premiéra v plnej sále so 64 ľuďmi za chrbtom

Skladba Nepatrím nikomu by mohla byť aj jedným z vrcholov blížiacich sa koncertov s orchestrom, ktoré sa uskutočnia už 26. decembra v bratislavskej Incheba Expo Aréne. Ako Rytmus prezradil v rozhovore pre agentúru SITA, očakáva, že sa príde pozrieť široká paleta ľudí.

"Mám za sebou na slovenské pomery celkom bohatú kariéru, čo sa týka hip-hopu - aj sólovú kariéru, aj Kontrafakt kariéru, absolvoval som veľa koncertov, odrástlo na mne veľa fanúšikov, ktorí so mnou žijú od 90. rokov a keď sme vypustili s Ľubom Šrámkom informáciu, že ideme robiť projekt s orchestrom, tak mi písalo aj veľa ľudí, ktorí by som ani nečakal, že by sa na to chceli prísť pozrieť. Takže prídu moji skalní, prídu fanúšikovia orchestra a prídu aj nejakí ľudia zo zvedavosti, bude tam celkom pekný mix."

Počas oboch vypredaných vystúpení, ktoré sa konajú o 16:30 a 21:00 odrapuje zhruba 40 slôh. "Nebudú tam celé skladby, len slohy, ktoré sa budú cez seba prelínať. Bude to ako namixované. Poslal som Ľubovi všetky skladby, ktoré chcem, aby tam odzneli, prípadne aj aký nástroj by sa mi do ktorej pasáže hodil a on to celé zaranžoval a napísal party pre orchester. Základnú hudobnú líniu bude držať kapela v zložení Eugen Vizváry, Tomáš Gajlík, Richard Csino a Dávid Hodek a okrem nich tam bude ďalších šesťdesiat ľudí, aby ten základ dofarbili. Budú tam samé kapacity, nemyslím si teda, že by to malo pôsobiť nejako detsky alebo amatérsky. Teším sa na to," povedal Rytmus pre SITA.

Šesťdesiatštyri ľudí za ním na pódiu ešte nikdy nestálo, napriek tomu však podľa vlastných slov nemá žiadnu trému. "Nie je to vôbec stres, ja som sa pre to narodil, milujem to, kiežby bolo za mnou aj stopäťdesiat ľudí! Objavil som v živote niečo, čo ma nabíja, čo mi robí dobre a ja to šľachtím. Som rád za túto možnosť, teším sa, že sme sa pustili do takéhoto projektu. Ja tam v podstate ani nemám čo pokaziť, lebo si len zarapujem svoj part. Ide skôr o to, kde ubrať, kedy začať rapovať, ako to zmohutniť, keď príde refrén, kedy sa ideme hrať s emóciami a ako to celé skončí," priblížil 40-ročný raper.

"O projektoch so symfonickým orchestrom mám zároveň aj celkom prehľad, rád si vypočujem aj originál symfóniu alebo filmové soundtracky a rapové skladby v prevedení s orchestrom. Vo svete už veľa raperov spolupracovalo s orchestrom, takže tie princípy sú už zadefinované a my ideme podľa nich. Na Slovensku je to nové, no ja som si vždy hovoril, že keď raz na to dozriem, takéto niečo chcem, lebo je to naozaj silné," uzavrel.

Text: Patrik Marflák (videoklip) + SITA (rozhovor)
Foto: Youtube / Miloslav Holman


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti