Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner napísala skladbu k filmu inšpirovanému vraždou Daniela Tupého

Jana Kirschner napísala skladbu k filmu inšpirovanému vraždou Daniela Tupého

23.01.2019 - 12:00 | redakcia

Slovenská speváčka Jana Kirschner napísala emotívnu skladbu Dunaj k filmu Ostrým nožom inšpirovaným vraždou Daniela Tupého. Singel spolu s autentickým videoklipom, ktorý nakrúcala v mrazivých podmienkach pri Dunaji, predstaví už 30. januára. Film Ostrým nožom zamieri do kín už vo februári.


Ešte v decembri sa v mrazivých teplotách stretol filmový štáb na čele s režisérom Teodorom Kuhnom. Na brehu mŕtveho ramena Dunaja a pod bratislavskými mostami nakrúcali zábery do pripravovaného videoklipu. Chlad ani skorý západ slnka nezaskočili filmárov, práve naopak, dotvorili správnu atmosféru jednotlivých scén.

Okrem Jany Kirschner, Romana Luknára a ďalších známych hercov si v klipe zahral aj herec David Hartl, ktorý v ňom ako postava Davida z filmu Ostrým nožom osamotený blúdi nočnou Bratislavou, netušiac, že sa už čoskoro stane obeťou nehanebného činu.

"Mám pocit, že k témam, ktoré nami zatriasli, bolo takmer nemožné sa nevyjadriť. I keď ticho, ktoré ma zasiahlo po nedávnej vražde ďalšieho nevinného človeka, bolo tak všeobjímajúce a veľké, že som mala niekoľko mesiacov problém nájsť v niečom zmysel a opäť začať tvoriť," spomína na minuloročné tragické udalosti so sklamaním Jana Kirschner. "Umenie musí reagovať na takéto témy, umenie musí povedať pravdu, umenie musí klásť otázky a nabádať k diskusii. Preto vznikla táto skladba."


Fiktívny príbeh inšpirovaný realitou

"Pri Dunaji dobodali chlapca. Podľa všetkého ide o vášho syna," oznamuje v úvode filmu vyšetrovateľ. Snímka Ostrým nožom rozpráva fiktívny príbeh Ľudovíta (Roman Luknár), ktorému neonacisti zavraždia syna. Z útoku sú obvinení štyria páchatelia, pre chybné rozhodnutie sudkyne sa však dostanú na slobodu. Otec, odhodlaný odhaliť pravdu, sa púšťa do nevyrovnaného boja s nečinnou políciou, skorumpovaným súdnictvom aj vládnucou mafiou. Aká je však jeho šanca vyhrať nerovný boj s prehnitým systémom? 

Príbeh klipu k piesni Dunaj je akýmsi doplnením filmu, ktorý je voľne inšpirovaný tragickou vraždou Daniela Tupého spred trinástich rokov. V  klipe budú použité aj zábery z prichádzajúceho filmu, ktorého premiéra je naplánovaná na 21. februára. "A čas plynie, na prach mení všetko, čo si človek cenil. Domy, ulice aj prístav a tá bolesť je ti blízka." Tak znie úryvok z textu piesne, ktorej videoklip uzrie svetlo sveta spolu s uvedením skladby do rádií už 30. januára.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Ľuba Svatá z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Lousy Auber


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti