Hlavná stránka

>

Správy

>

Adam Ďurica predstavil temný klip k emotívnej novinke Dávno si preč

Adam Ďurica predstavil temný klip k emotívnej novinke Dávno si preč

23.02.2019 - 11:00 | redakcia

Adam Ďurica prichádza s videoklipom k piesni Dávno si preč z albumu 30. Vo videu si zahral po boku krásnej českej herečky Aleny Mudrovej Kadlecovej. Emóciu piesne znázorňuje okrem sĺz netradičná gravitácia, stiesnený urbanistický priestor a množstvo kreatívnych detailov.


Hudobník momentálne prežíva najkrajšie obdobie, nielenže je šťastne ženatý už vyše roka, ale na jeho novembrové narodeniny sa mu dokonca narodil syn Timko, ktorý im do života priniesol veľa radosti. Ťažko veriť tomu, že by Adam dokázal zaspievať a dokonca zahrať vo videoklipe, v ktorom spieva o nefunkčnom vzťahu.

Adam sa však s touto úlohou popasoval naozaj bravúrne a vo videu je uveriteľný. Hudbu k piesni Dávno si preč zložil sám hudobník. Silnú emóciu textársky vystihol Stanislav Štepka, riaditeľ a umelecký šéf Radošinského naivného divadla. V piesni ho na klávesoch dokonca sprevádzal Marián Čekovský, na bicie zahral Marcel Buntaj a Michal Šimko na basgitare.

"Fungujúci vzťah je pre mňa to najdôležitejšie. Ak to nefunguje, alebo to práve nie je ideálne, neviem sa na nič sústrediť. Neviem ani pracovať. Jednoducho nefungujem. A hlavne vtedy si želám nech si to všetko vyrozprávame a nech to čo najrýchlejšie prejde. Myslím, že to pozná každý z nás. A presne o tom je aj táto skladba," porozprával o pozadí vzniku piesne Adam Ďurica.


Urbanistický priestor, zima a choroba

Video má na svedomí Jakub Mahdal so svojím tímom, ktorý pracoval aj na klipe k Adamovej Holubičke. "Hneď pri prvom vypočutí piesne mi bolo jasné, že tento klip musí byť oveľa temnejší ako predchádzajúca Holubička. Ihneď mi napadlo, že by to malo pôsobiť stiesnene. Keď o niekoho prídete, máte pocit, že len tak akoby plávate v priestore. To v klipe znázorňuje niekoľko levitujúcich rekvizít a podivná gravitácia," porozprával o námete český režisér.

Videoklip vznikol v Prahe v tmavom urbanistickom priestore, ktorý podčiarkol atmosféru pesničky. Počas nakrúcaní na pľaci často panujú bojové podmienky, ktorým sa umelci musia prispôsobiť. Rovnako tomu bolo aj teraz. Okrem toho, že Adam bol chorý, musel sa vysporiadať aj s veľkou zimou, lebo v objekte sa nekúrilo. Hlavné mesto Českej republiky vtedy hlásilo iba niekoľko stupňov nad nulou.

"Nakrúcania klipov sú často náročné. Týmto sa chcem poďakovať celému štábu, pretože nám vytvorili super podmienky. Samozrejme aj na tomto nakrúcaní bola zima, ale to nie je pre mňa žiadna novinka, pretože doteraz bolo na každom jednom natáčaní chladno. Ja som bol k tomu ešte aj chorý, ale vedel som, že musím zabojovať o výsledok. Jakub mal skvelý nápad s otočenou gravitáciou a celé nakrúcanie ma fakt bavilo. Musím povedať, že výsledok je perfektný. Som veľmi spokojný," vyjadril spokojnosť s Jakubovou prácouAdam.

Najbližšie môžete Adama Ďuricu zažiť na jeho akustických koncertoch s názvom Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty. Predstaví sa so svojou kapelou v stálom zložení a okrem toho si pozval hostí - výborných hudobníkov: Simu Martausovú , Petra Biča, Viktóriu a Ferka Janaz Peter Bič Project a nováčika na hudobnej scéne Karmen Pál-Baláž. Koncertovať budú v siedmich slovenských mestách od západu na východ. Na koncertoch zaznejú Adamove najväčšie hity, ale aj nové skladby z albumu 30 v celkom nových aranžmánoch. Viac informácii o koncertoch a vstupenky nájdete v sieti Predpredaj.sk.

Adam Ďurica a hostia – akustické koncerty:
25.3. Žilina, Dom odborov
2.4. Lučenec, kino Apollo
3.4. Zvolen, Dom kultúry Podborová
4.4. Nitra, Klub Nájomná jednotka 210
5.4. Trenčín, Piano Club
6.4. Prešov, Kino Scala
7.4. Martin, Kino Strojár

Vstupenky: 

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Ľuba Svatá. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti