Agony Night je späť! Jedna z najlepších a najoriginálnejších slovenských metalových kapiel súčasnosti April Weeps po dlhých rokoch oživuje sériu klubových koncertov venujúcich sa najmä melodickým odnožiam metalu, ponúkajúc vystúpenia tých najkvalitnejších žánrových kolegov. Slovenskí atmosferici si však tentokrát pripravili niečo vskutku výnimočné.

Úlohy headlinera štvrtého pokračovania tejto klubovky sa totiž zhostí unikátny maďarský projekt metalovej avantgardy Thy Catafalque s exkluzívnou šou v rámci Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska. Okrem týchto dvoch kapiel sa príde do nášho hlavného mesta po dlhom čase predstaviť aj moravský doomový kult Silent Stream of Godless Elegy.

Do kalendára si zapíšte dátum 28. apríla, vstupenky na silnú medzinárodnú zostavu kapiel v bratislavskom MMC zakúpite už teraz exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Agony Night Vol. 4 Zdroj: PRHlavné lákadlo večera Thy Catafalque je projektom talentovaného maďarského multiinštrumentalistu Tamása Kátaia. Hudobne ho médiá charakterizujú ako avantgardný metal, no zostať pri takomto označení by bolo zľahčovaním toho, čo všetko sa v jeho hudbe deje. Od roku 1998 s týmto projektom vydal už desať dlhohrajúcich albumov a ukázal, že dokáže skĺbiť štýly, ktoré na prvý pohľad nie je možné dať dokopy. Poslucháčovi sa tak dostáva do uší jedinečný mix rôznych odnoží metalu spolu s prvkami elektroniky a maďarského folklóru, to všetko umocnené cez nevídanú hudobnú farebnosť.

Nie nadarmo je Thy Catafalque od roku 2011 jednou z vlajkových lodí prestížneho francúzskeho metalového vydavateľstva Season of Mist. Ďalším zaujímavým faktom je, že Tamás držal viac ako 20 rokov tento projekt na čisto štúdiovej úrovni. Až v lete 2021 po prvýkrát vystúpil so živou kapelou na maďarskom festivale Fekete Zai, posilnený o členov zo zvučných kapiel tamojšej scény ako Sear Bliss či Tales of Evening. Vystúpenie Thy Catafalque na Agony Night Vol. 4 bude premiérou nielen v Bratislave, ale aj v rámci celého Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska, preto by bolo veľkou chybou nechať si ujsť túto jedinečnú príležitosť.

April Weeps ako neoddeliteľná súčasť tohto podujatia prinesie so sebou svoj najnovší počin Cataclastic z minulého roku, ktorým si kapela upevnila štatút lokálnej atmospheric metalovej stálice a ktorej vystúpenia sa vyznačujú značným emočným a dravým nábojom. S vlaňajšou štúdiovkou sa April Weeps prebojovali do Top 5 v rámci kategórie Hard & Heavy v hudobnej ankete Radio_Head Awards spomedzi viac ako 60 metalových nahrávok.

Poslednou kapelou, uzatvárajúcou súpisku tohto podujatia, je ikonická formácia z Moravy Silent Stream of Godless Elegy, ktorá si takmer 30-ročným pôsobením na scéne, šiestimi dlhohrajúcimi albumami a nespočetným množstvom odohraných koncertov vydobyla status legendy.

Po neuskutočnenej prítomnosti na krste posledného albumu April Weeps zo zdravotných dôvodov sa kapela vracia do Bratislavy, aby potešila tunajších fanúšikov svojím podmanivým a originálnym mixom doom metalu a moravského folklóru.

Vstupenky: Predpredaj.sk

Text: PR článok / Tomáš Danišovič