Hlavná stránka

>

Správy

>

Fragile na Viva Musica! festivale zaspieva piesne britskej legendy Queen

Fragile na Viva Musica! festivale zaspieva piesne britskej legendy Queen

23.04.2015 - 08:30 | redakcia

Po mimoriadne úspešných česko-slovenských turné s Richardom Müllerom prichádza obľúbená slovenská a cappella skupina Fragile s ďalším výnimočným projektom. Dvojnásobní držitelia ocenenia OTO sa vďaka spolupráci s Viva Musica! festivalom predstaví s výnimočným novým projektom Fragile Queen Symphony.


Koncert sa uskutoční v piatok 17. júla v bratislavskej Starej tržnici. "S nápadom prišiel Matej Drlička, riaditeľ festivalu. V zásade bol určite inšpirovaný našim úspechom s a cappellovou verziou skladby Bohemian Rhapsody, ale tú máme v repertoári tiež vďaka Matejovi, takže si za to môže sám," prezrádza líder vokálnej skupiny Braňo Kostka.

Fragile v zložení Jana Golisová, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Vilo Csontos, Slávo Košecký, Martin Madej a Kamil Mikulčík predstavia v netradičných aranžmánoch nesmrteľné hity legendárnej kapely Queen ako sú Bohemian Rhapsody, The Show Must Go On, I Want To Break Free, Bicycle Race a mnohé ďalšie. Ich hlasy pritom doplní zvuk symfonického orchestra pod dirigentskou taktovkou Braňa Kostku. "V prípade tohto projektu sa na aranžmánoch skladieb podieľajú traja ľudia. O orchestrálne party sa stará Adrián Harvan a vo Fragile si to aranžujeme sami, konkrétne Janka Golis a ja," dodáva Braňo.

Skupina Fragile už svojich fanúšikov poriadne navnadila na tento koncert. Po dobu 10 dní totiž postupne na svojej sociálnej sieti zverejňovala originálne fotografie v kostýmoch, v ktorých sa jednotliví členovia nafotili špeciálne pre kampaň festivalu. Ako inak, sú inšpirované lídrom kapely Queen, Freddiem Mercurym. "Existuje veľa dôvodov prečo hudba génia, akým bol Freddie Mercury ostane nezabudnuteľná. Sme pyšní, že na Slovensku máme takých spevákov, vďaka ktorým budeme môcť počuť nesmrteľné hity a zažiť opäť jedinečné vystúpenie, na ktoré sa náš festival koniec koncov špecializuje," hovorí PR manažérka festivalu Barbora Drahovská.

Prečítajte si: Müller a Fragile odštartovali HLASY 2015 a pridali ďalšie koncerty

promo ku koncertu Fragile Queen Symphony

Ako prvého účinkujúceho Viva Musica! festival potvrdil amerického hudobného skladateľa a klaviristu Philipa Glassa. Na Slovensku sa predstaví po prvýkrát, a to s projektom kompletných etúd pre klavír, ktoré uvedie spoločne s japonskou klaviristkou Maki Namekawa a ruským klaviristom Antonom Batagovom. Koncert sa uskutoční v piatok 3. júla 2015 v koncertnej sále Reduty v Bratislave. O dva dni neskôr zažijú rovnaký koncertný program aj fanúšikovia v Košiciach.

Festival Viva Musica! ponúkne desať koncertov od konca júna až do konca augusta. Koncerty sa tak ako uplynulé roky budú konať v Starej tržnici, na Hlavnom námestí a na Bratislavskom hrade, ale mnohí určite privítajú aj nové priestory určené pre "komornejšie" a zvukovo náročnejšie projekty, ktoré sa uskutočnia v Redute, v Historickej budove Slovenského národného divadla či v Dóme Sv. Martina.

Počas uplynulých desiatich ročníkov na Viva Musica! festivale vystúpilo veľké množstvo domácich a zahraničných umelcov ako napr. ruský barytonista Dmitrij Hvorostovsky, mexický tenorista Ramón Vargas, britský hudobný skladateľ a klavirista Michael Nyman, britský huslista Nigel Kennedy, ruský klavirista Boris Berezovsky, dvojica Igudesman & Joo, japonská jazzová klaviristka Hiromi s The Trio Project či domáce svetové projekty ako Mater, Folklor Symphony, Quasars Ensemble & Dalibor Karvay, Viva! Petr Hapka alebo Korben Dallas so symfonickým orchestrom.

Mená jedenásteho ročníka budú organizátori postupne odhaľovať. Vstupenky budú predaji od 30. apríla 2015. Sledujte www.vivamusica.sk a facebook.com/vivamusicafestival.

Redakciu Hudba.sk informovala Barbora Drahovská, PR manažérka Viva Musica! festivalu.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti