Hlavná stránka

>

Správy

>

Iba láska môže zachrániť svet. Smola a Hrušky má nový klip so silným odkazom

Iba láska môže zachrániť svet. Smola a Hrušky má nový klip so silným odkazom

23.05.2017 - 15:00 | redakcia

Kapela Smola a Hrušky predstavuje ďalší vizuál z nového albumu Čiernobiely. Singel Only Love má medzinárodný rozmer a silný odkaz - s láskou bojuje proti čoraz väčšej agresivite, arogancii a závisti medzi ľuďmi. Ako hosť v skladbe spieva francúzsky multižánrový trúbkár a ragga spevák známy pod umeleckým menom Tribuman.


"Bolo mi potešením spolupracovať s kapelou na singli Only Love z ich nového albumu. Skladba mieša rôzne štýly a bola to výzva spojiť môj raggamuffin so štýlom kapely. Posolstvo skladby je o láske a jednote. Láska sa začína susedstvom a pokračuje po celom svete prostredníctvom našich textov a hudby s pozitívnymi vibráciami," hovorí o klipe a pesničke Tribuman.

Myšlienka tejto spolupráce vznikla v roku 2014, keď navštívil Slovensko. "Koncertoval som aj v Spišskej Novej Vsi. Vtedy som sa zoznámil s manažérom kapely Martinom, ktorý mi pomohol a vzišlo z toho 
medzinárodné spojenie a priateľstvo," dodáva známy hudobník z Francúzska.

"Slušní bieli ľudia" pomáhali invalidovi menej

"Českí kritici v recenzii na album Čiernobiely označili skladbu termínom 'európske reggae' a myslím si, že sa pekne trafili, hoci ešte nemali možnosť vidieť videoklip, ktorý vznikal na rôznych miestach Európy. Zábery z Londýna sme snímali ešte keď som mal roztrhnutú achillovku, ako dôsledok môjho pôsobenia v slovenskej basketbalovej extralige, preto som sa musel pohybovať na invalidnom vozíku," hovorí spevák Jozef "Spoko" Kramár.

Tento hendikep využili tvorcovia klipu na sociálny experiment. "Zachytili sme rôzne reakcie ľudí a okolia - ako sa 
správajú k človeku na vozíku a v núdzi. Zaujímavé bolo, že pomáhali skôr ľudia na pohľad z nižších sociálnych vrstiev a inej farby pleti, alebo dievčatá, ako takzvaní slušní bieli ľudia. No zažili sme aj agresiu počas natáčania v doubledeckri (poschodový autobus, pozn. red.). Jeden arabský cestujúci sa nám vyhrážal smrťou, ak neodložíme kamery. Pozorný divák si určíte všimne multikultúrny rozmer snímky."

Nečakaná bola práve prebiehajúca demonštrácia proti vojne na Trafalgar Square. "Úplne nám zapadla do celého konceptu a umocnila ústrednú myšlienku, ktorou je parafráza výroku Martina Luthera Kinga, že láska je jediná sila, ktorá môže zmeniť nepriateľa na priateľa," dodáva Spoko.


Okrem francúzskeho rapu aj šarmantné vokalistky

Pesničku Only Love v refréne vokálmi príjemne doladili aj dve mladé speváčky - sesterské duo Alžbeta a Júlia. Na klipe kapela spolupracovala s osvedčeným tímom filmárov - Martin Krestián Documentary, Peter Regec Learto production a Brice Hincker CHS production. Natáčalo sa v uliciach Londýna, francúzskeho Štrasburgu a na Spiši.

"Pieseň Only Love sa nám páči svojou melódiou, letnou náladou a odkazom, ktorý 
hovorí o tom, že len láska dokáže zachrániť svet. Aj keď to môže znieť ako opakované klišé, myslím si, že túto tému treba neustále šíriť do sveta, keďže je pre všetkých veľmi dôležitá. Láska je to najcennejšie, čo máme, z lásky sme stvorení, živení a šťastní, tak to vracajme čo najviac späť. Sme vďačné, že sme mohli na tomto songu spolupracovať," opisujú svoje pocity talentované sestry.

Jeden klip môžu kapele natočiť fanúšikovia

Album Čiernobiely vyšiel vo februári tohto roka a obsahuje trinásť skladieb. Zaujímavosťou je, že všetky majú aj videoklip. Chýba už iba vizuálne stvárnenie singla Daj mi signál, v ktorom hosťuje kapela Zoči Voči a Zita Rigondeaux z kapely Bijouterrier.

Skupina Smola a Hrušky chce dať šancu svojim fanúšikom alebo mladým umelcom, ktorí môžu vymyslieť a natočiť k piesni videoklip podľa vlastných predstáv. Už teraz môžu svoje návrhy a nápady konzultovať s kapelou cez emailovú adresu manager@smolaahrusky.sk. "Veríme, že klip na skladbu Daj mi signál, ktorú nájdete aj na streamingových službácb, bude dôstojnou bodkou za celým albumom Čiernobiely a už teraz sa tešíme na ďalšiu kapitolu skupiny Smola a Hrušky," dodávajú členovia skupiny.

Vypočujte si album Čiernobiely na Deezeri:Redakciu Hudba.sk informoval manažér skupiny Martin Hlavatý.

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti