Hlavná stránka

>

Správy

>

Projekt203 vznikol pred takmer 20 rokmi, oficiálny debut chystá až teraz

Projekt203 vznikol pred takmer 20 rokmi, oficiálny debut chystá až teraz

23.05.2018 - 11:00 | redakcia

Slovenská elektropopová formácia Projekt203 cez víkend zverejnila videoklip k svojmu debutovému singlu Démon. Hoci ide podľa členov kapely o prvý oficiálny videoklip, nejde o žiadnych nováčikov - počiatky projektu siahajú až do konca 90-tych rokov.


Projekt203 vznikol v roku 1999 ako projekt Ondreja Peška, ktorý od začiatku tvorí vokály, hudbu i texty piesní. Neskôr sa k nemu pridal Marcel Orth, ktorý je plnohodnotným členom zoskupenia, avšak stará sa výhradne o vizuál projektu. Od roku 2013 prizvali medzi seba aj speváčku. Najprv s nimi pôsobila Janette Potocká a dnes za mikrofónom stojí Sissi Enns, ktorá sa stala súčasťou kapely v roku 2015. Vo vlastnej réžii do dnešného dňa vydali 13 demo nahrávok, na ktorých priniesli spolu desiatky skladieb, pričom niektoré z nich podporili aj videoklipmi. Prvá oficiálna štúdiovka však uzrie svetlo sveta až tento rok. Singel Démon bude jej súčasťou.


Energickú pieseň nahrávala skupina vo svojom štúdiu a spevy v nahrávacom štúdiu a vydavateľstve TC Lemons, ktoré sa postaralo aj o post-produkciu skladby. "Je to asi naša najtvrdšia pesnička, vyčnieva spomedzi ostatných svojou energiou a rýchlosťou, preto je podľa mňa najvhodnejšia na prvý singel. Je to skladba o démonoch, ktorých máme asi všetci. No aj keď ide o vážnu tému, je poňatá celkom humorne a ironicky. My aj keď hovoríme o vážnych veciach, príliš vážne sa neberieme," uviedol autor skladby Ondrej Pešek. Videoklip nakrúcali v skúšobni v bývalom Istrocheme a v okolí Bratislavy. "V klipe sme hlavne my, no zakomponovali sme doň aj taký krátky príbeh o démonovi. Treba si to pozrieť a uvidíte," dodal hudobník.

Pripravovaný prvý oficiálny album skupiny by mal uzrieť svetlo sveta v najbližších mesiacoch. "Album by sme chceli stihnúť vydať najneskôr v júli a potom by sme radi odohrali niekoľko koncertov, na ktorých by sme ho spropagovali," uviedol líder projektu. Okrem letných koncertov, ktorých termíny si skupina v tejto chvíli ešte dohaduje, budú môcť fanúšikovia elektropopu uzrieť Projekt203 naživo aj 20. októbra v Ateliéri Babylon na prvom ročníku Synthfestu, celovečerného festivalu domácich kapiel a producentov, ktorých základným nástrojom sú syntetizátory.

Informácie a foto redakcii poskytla Andrea Fedorovičová z vydavateľstva TC Lemons. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Marcel Orth


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti