Hlavná stránka

>

Správy

>

Žije v obytnom aute a koncertuje aj na lúkach. Nany Hudák vydáva nový album

Žije v obytnom aute a koncertuje aj na lúkach. Nany Hudák vydáva nový album

Nany Hudák, 2022
Zdroj: Eva Vörösová
23.05.2022 - 15:00 | redakcia

Slovenský pesničkár Nany Hudák v poslednej dobe žije v obytnom aute, ktoré je zároveň jeho ateliérom a nahrávacím štúdiom. Tam vznikol aj najnovší album Mramorové slnko, na ktorom sa unikátny folkový hudobník a skladateľ po 20 rokoch vrátil k elektrickej gitare. Nahrávka vychádza 20. mája vo vydavateľstve Slnko Records a môžete si ju zakúpiť za ľubovoľnú sumu.


K prvému sólovému počinu muzikanta priviedlo náhodné vystúpenie na festivale Romanov vesmír s požičanou elektrickou gitarou. Repertoár hrávaný dovtedy výlučne na "španielke" získal zrazu nový rozmer. 

Na ďalšie koncerty už Nany Hudák vycestoval aj s elektrickou gitarou a doplnil svoj originálny koncept živých vystúpení koncertmi na lúke. Len on so skromným aparátom a batériou na pekných miestach, na ktoré mu dali tipy miestni priaznivci a pomohli tiež pritiahnuť ďalších návštevníkov z okolia. Koncerty boli v režime ľubovoľného vstupného do klobúka. Niečo ako pouličné muzikantstvo, len na lúke v prírode.

"Je to akoby ďalší prírastok do mojej skladačky. Nie je to tak, že by som teraz už nechcel hrať koncerty v kluboch, čajovniach či festivaloch. Lebo to, čo človek zažije napríklad v takej Christianii v Prešove, je úžasné a inšpiratívne. Skôr je to pre mňa spôsob, ako koncertovať tam, kde na to nie sú možnosti. Ľuďom bolo na lúke dobre, priniesli si vlastné pivo, čaj, deku a boli vďační za hudbu. Zároveň zmizli všetky organizačné stresy a tlaky, pretože som zistil, že je strašne jednoduché a oslobodzujúce ísť do rizika, keď ide iba o moje tričko," hovorí Nany Hudák, ktorý ako "pozvánku" k vypočutiu albumu Mramorové slnko v deň jeho vydania zverejnil DIY videoklip k piesni Žaba na pumpe.


Svoj pohľad na príbeh a tvorbu Nanyho Hudáka dopĺňa aj vydavateľka Jana "Shina" Lokšenincová: "Mám veľkú radosť, keď vidím, že umelec, ktorého podporujeme, napreduje. Že je schopný si za niekoľko rokov vytvoriť vlastný spôsob nahrávania a fungovania, ktorý je samostatný a nezávislý od všetkých. Vždy to vo mne vyvolá pocit, že tomuto chcem pomáhať aj naďalej. Výsledkom našej malej priateľskej pomoci je album Mramorové slnko."

Nový album obsahuje 10 piesní a vychádza na CD aj v digitálnej verzii. Objednať si ho môžete za ľubovoľnú sumu na Nanyho podstránke na webe vydavateľstva Slnko Records. Novinky hudobníka môžete sledovať na jeho webe oficiálnom nany.sk.

TIP: Vypočujte si čerstvo zverejnený podcast Cesty Slnka s Nanym Hudákom a Lienkou

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér vydavateľstva Slnko Records Alexander Čerevka.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti