Hlavná stránka

>

Správy

>

Hudobné dobro skupiny J.A.R. bude eskalovať v bratislavskom Babylone

Hudobné dobro skupiny J.A.R. bude eskalovať v bratislavskom Babylone

23.07.2020 - 08:20 | redakcia

Už o necelý mesiac, vo štvrtok 20. augusta, bude legendárna česká skupina J.A.R. v Ateliéri Babylon v Bratislave s iróniou sebe vlastnou temne budovať to, čo vie najlepšie. Poriadne nadupaný koncert plný hitov, hudobníckych, speváckych a rapových výkonov s veľkou dávkou humoru a nadhľadu.


Po veľkolepých oslavách minuloročnej tridsiatky odohrala Jednotka Akademického Rapu (J.A.R.) niekoľko koncertov, no na jar 2020 sa, tak ako aj všetci ostatní hudobníci, musela na čas nedobrovoľne zastaviť. Skupina pár online koncertov a po uvoľneniach je opäť v "plnej zbroji" a teší sa na fanúšikov. Aktuálne už prebieha turné s názvom Ironie temného budovatele a hudobníci popritom chystajú aj nový album.

Doma v Česku už kapela stihla od fanúšikov a hudobných médií získať množstvo priaznivých reakcií na svoje aktuálne koncerty. Napríklad redaktorka portálu Musicserver.cz o nedávnom koncerte v Prahe napísala: "Desaťčlenná svorka dozrieva ako víno a je čím ďalej tým viac božia! Muzikanti i speváci (raperi) sa s každou skladbou pohrávajú s ľahkosťou, každý pritom dostane svoj priestor, zároveň všetci tvoria jeden kompaktný tím, a to aj napriek tomu, že na jeho čele stoja traja charizmatickí a značne rozdielni performeri. Práve v tom je však ich sila (...) Bolo to spontánne a bláznivé, rovnako ako ich hudba."


Prvá slovenská zastávka tohto turné bude v Bratislave Na svojej už domovskej scéne, na pódiu v bratislavskom Ateliéri Babylon to J.A.R. v najlepšej forme rozbalí 20. augusta 20:20 o 20:00. Magické dvadsiatky spolu s osmičkou určite vytvoria spolu s divákmi dokonalú atmosféru pre strhujúcu šou so skladbami zo zatiaľ posledného abumu Eskalace dobra, ale aj ďalšími už časom preverenými a aj u nás obľúbenými skladbami.

Množstvo hitov z ôsmych vydaných albumov, pulzujúca rytmika, radosť z hudby a energická pódiová šou s veľkou dávkou špecifického humoru a nadhľadu - to sú najdôležitejšie esencie koncertov skupiny J.A.R. Je to partia hudobníkov, ktorí sú radi spolu, baví ich hrať, baviť sa na pódiu a tým zabávať aj všetkých okolo. Počas svojej tridsaťročnej histórie tým dokonale "nakazili" aj fanúšikov na Slovensku. Pri dodržaní všetkých hygienických opatrení to bude jediný a najbezpečnejší druh "vírusu", ktorý nikomu neublíži, ale všetkých pozitívne naladí a poteší na duši.

Facebook event

Zostava skupiny J.A.R.:

Michael Viktořík - rap
Oto Klempíř - rap
Dan Bárta - spev
Roman Holý - klávesy, spev
Miroslav Chyška - gitary
Pavel "Bady" Zbořil - bicie
Robert Balzar - basa
Filip Jelínek - trombón
Radek Kašpar - saxofón
František Kop - saxofón

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnej stránke klubu Ateliér Babylon atelierbabylon.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti