Hlavná stránka

>

Správy

>

S Atmosférou sa tento rok v Hontianskych Nemciach nenadýchnete

S Atmosférou sa tento rok v Hontianskych Nemciach nenadýchnete

23.07.2020 - 10:00 | redakcia

Po zvážení všetkých okolností a situácie, ktorú organizátori hromadných podujatí na Slovensku ešte nezažili, sa tri minifestivaly s obmedzenou kapacitou, ktoré mali byť náhradou za zrušený festival Atmosféra, napokon konať nebudú.


Po uvoľnení bezpečnostných opatrení pre hromadné podujatia boli všetci organizátori hromadných podujatí šťastní a verili, že situácia, ktorá začiatkom roka 2020 vznikla, sa dostane po troch mesiacoch útlmu naspäť do normálu. Nie je však tomu tak a je zjavné, že väčšina ľudí momentálne dáva prednosť bezpečnosti pred účasťou na hromadných podujatiach. To sa samozrejme podpisuje na nízkom predaji vstupeniek a životaschopnosti niektorých podujatí.

"Som vždy radšej poslom dobrých správ a táto informácia sa mi dnes hovorí veľmi ťažko, ale, žiaľ, rozhodli sme sa všetky tri Nádychy s Atmosférou tento rok definitívne zrušiť," hovorí hlavná organizátorka festivalu Atmosféra, Gretka Pavlovová. "Ľudia, ale aj my máme v sebe podvedome obavy a neistotu. Aj to malo určite veľký vplyv na to, že Nádychy s Atmosférou sa nepredávali tak, ako sme očakávali. Kvôli naozaj nízkym predajom vstupeniek sme dospeli k finálnemu rozhodnutiu, že by pokračovanie v organizácii festivalov predstavovalo pre Atmosféru obrovské finančné riziko, ktoré by ju mohlo stáť aj jej pokračovanie v budúcich rokoch," vysvetľuje Pavlovová.

Aj napriek tomu, že organizátori sa zaviazali splniť všetky potrebné bezpečnostné opatrenia, podujatie malo kapacitu 500 osôb (v čase ohlásenia festivalov bolo možné organizovať hromadné podujatia v exteriéri až do 1000 ľudí - pozn. red.) a konalo sa na veľkej, otvorenej lúke v prírode, záujem návštevníkov sa nestretol s nadšením organizátorov. "Pri tom obrovskom nadšení sme si ani neuvedomovali možné riziko, že záujem o hromadné podujatia počas leta nebude taký obrovský a mnohí z vás dajú tento rok prednosť bezpečnosti," dopĺňa organizátorka minifestivalov.

Vstupenky, ktoré si mohli návštevníci zakúpiť len online, im budú v plnej sume refundované. "Verím, že naši fanúšikovia aj napriek tomuto kroku, ktorý pre nás po množstve vynaloženej energie vôbec nebol jednoduchý, ďalej ostanú s nami. Veľmi dúfame, že sa spolu uvidíme počas budúceho leta, 6. až 8. augusta 2021, na atmosférickej lúke v Hontianskych Nemciach," uzatvára Pavlovová.

Pozrite si celé vyjadrenie organizátorky na Facebooku

Redakciu Hudba.sk informovala Gretka Pavlovová. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na webe www.nadychsatmosferou.sk.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti