Hlavná stránka

>

Správy

>

Žena, ktorej neodoláte: Vypočujte si horúci singel Femme Fatale od AMO

Žena, ktorej neodoláte: Vypočujte si horúci singel Femme Fatale od AMO

23.09.2013 - 12:15 | redakcia

Dvaja raperi, jeden spevák, tri hlasy, tri osudové ženy a jeden singel – to je novinka od AMO & Band s názvom Femme Fatale. V skladbe, ktorá sprevádza vydanie štvrtého albuma AMO – Rok nula pri vstupe na pulty obchodov, sa spojili Opak a Moe s frontmanom skupiny Korben Dallas, charizmatickým Jurajom Benetinom.


Vlani na jeseň formácia AMO avizovala uvedením singla Zlaté časy začiatok prác na novom albume. Toto leto roztancovala fanúšikov songom Doma a potešilo ich správou, že prípravy štvrtej dosky vstupujú do finálnej fázy. CD s názvom Rok nula vyšlo 16. septembra a zároveň ako sa dostáva na pulty predajní preniká do slovenského éteru tretí singel Femme Fatale s refrénom Juraja Benetina, ktorý bol skvelou voľbou.

"Je pomerne ťažké nájsť dobrý mužský vokál, zároveň aktuálny a jedinečný. Ale podarilo sa, dokonca lepšie ako sme čakali. Veľmi si to ceníme!" tešia sa z vydarenej spolupráce chalani z AMO. "Spolupráca s Jurajom bola výborná, aj keď zo začiatku pomerne zvláštna. Naše prvé stretnutie v štúdiu bolo také 'napínavé'," opisuje Moe so smiechom. "Ani jeden z nás nevedel, čo má čakať - čistý experiment."

Ako prezrádza samotný Juraj Benetin, skôr než sa pustili do spolupráce, Opak a Moe ho opatrne upozornili, že pôjde o reggae, čo nie je práve žáner, s ktorým by si fanúšikovia speváka spájali. "Možno si mysleli, že ma to odradí, ale mňa to práve potešilo, lebo som to ešte nikdy nerobil. Moe mi poslal track so skvelým zvukom a dvomi vynikajúcimi rapmi. Moja úloha bola nepokaziť to," spomína na začiatok spolupráce. "Každý z nás troch myslí na úplne inú femme fatale, ale aj tak to pekne drží pokope. V refréne som si požičal text z jednej starej Müllerovej a Filipovej piesne Lalala. Dúfam, že sa Richard nenahnevá," dodal spevák, ktorého kapela Korben Dallas len pred pár dňami pokrstila svoj druhý album Karnevalová vrana.


Inštrumentálnu časť skladby majú na svedomí francúzsky dídžej a producent Damalistik a producent a basgitarista kapely United Flavour Djei Gogo. Ako prezradili AMO, táto hudba bude i súčasťou riddimu Calm & Easy, na ktorom sa predstavia aj mená ako Million Styles, Deadly Hunta, YT, Conkarah, Zagga a Natty King feat. Polyfamous. Paradoxne však len málo chýbalo a práve Femme Fatale sa na nový album takmer nedostala. Pri jej tvorbe sa totiž Moe a Opak, ako s odstupom času priznávajú, dosť natrápili. 

"Je to výrazne pomalá vec. Napísať text a narapovať ho do tejto hudby, bolo dosť ťažké, aby nebola príliš mŕtva, ale zároveň, aby tam nebol nasypaný doubletime rap, aby sa zachovala atmosféra. A samozrejme, ešte potrebuješ spev (smiech). Tak sme sa potrápili. A výsledok nás baví," Ako by teda chalani opísali výsledok? "Skladba vyznieva slovensky, netvári sa jamajsky, je to 'slovenská reggae skladba' spojená s rapom a to je pre nás najzaujímavejšie. Je osobná, úprimná a uveriteľná."

Femme Fatale i ostatné novinky z albumu Rok nula Opak a Moe predstavia naživo s kapelou na októbrovom AMO Sony Xperia Tour 2013. Album, ktorý si v plnej dĺžke môžete vypočuť na Youtube, slávnostne pokrstia počas koncertu v bratislavskom MMC 11. októbra za podpory hostí: Strapo a DJ Spinhandz, Moja Reč + Jozef Engerer, Emonoizboyz a Šorty. Do súťaže o CD Rok mula sa môžu fanúšikovia AMO & Band stále zapojiť na stránke www.roknula.sk 

Termíny a miesta AMO Sony Xperia Tour 2013: 

4. 10. - Trenčín, Klub Lúč
5. 10. - Banská Bystrica, Klub 77 v rámci festivalu Barbakan - PREDPREDAJ
11. 10. - Bratislava, MMC - PREDPREDAJ (krst albumu + Moja Reč, Strapo, Emonoizboyz, Šorty)
12. 10. - Čadca, Zion Club
18. 10. - Košice, Club Déjá Vu
19. 10. - Prešov, Pixel Music Club
25. 10. - Žilina, Smerr Pub
26. 10. - Partizanske, Spy Club 

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Viac na weboch www.roknula.sk, www.amo24hodin.sk a www.facebook.com/AMO.Official.

Foto: David Virgala


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti