Hlavná stránka

>

Správy

>

The Killers sú späť, vypočujte si ich nový album Wonderful Wonderful

The Killers sú späť, vypočujte si ich nový album Wonderful Wonderful

23.09.2017 - 11:00 | redakcia

Americká kapela The Killers patrí dlhé roky medzi najobľúbenejšie rockové kapely na svete. Štvorica z Las Vegas má na konte hity ako Somebody Told Me, When You Were Young, Human či Spaceman. V piatok uviedla na trh svoj nový, v poradí piaty štúdiový album.


Zatiaľ posledný štúdiový album Battle Born vydala kapela v roku 2012. O rok neskôr The Killers fanúšikom predstavili kolekciu svojich najväčších hitov a charizmatický frontman Brandon Flowers, ako aj ostatní členovia kapely, sa následne začali venovať sólovým projektom. Dlhých päť rokov ticha je však konečne preč a "vrahovia" späť v hre s albumom Wonderful Wonderful.


Novinka je dostupná na CD, LP aj digitálne. Štandardná verzia obsahuje 10 skladieb, deluxe verzia ponúka navyše dva remixy a bonusový song Money On Straight. Na očakávanej platni spolupracovali The Killers s poprednými producentmi a kolegami z hudobnej brandže, medzi ktorými nechýbali napríklad Ryan Tedder z One Republic, Brian Eno či Garret "Jacknife" Lee, ktorého kapele odporučil Bono z U2.

Kapela nahrávku označila za svoj zatiaľ najexperimentálnejší album, čo potvrdil aj pilotný singel The Man. V ňom hudobníci predstavili pre kapelu nezvyčajný tanečný funky zvuk, v ktorom hudobne zdatnejší môžu počuť aj sample songu Spirit Of The Boogie z repertoáru Kool & The Gang či Fame od Davida Bowieho. V závere júla zverejnili druhý singel, energickú, post-punkovú pieseň Run For Cover, ktorá sa venuje téme domáceho násilia.


Ďalšími ochutnávkami z albumu Wonderful Wonderful sa stali titulná pieseň a mimoriadne emotívna skladba Some Kind Of Love, v ktorej je v úlohe vokalistov počuť aj malých synov frontmana. "Je to naozaj silné. Keď som tú pieseň prvýkrát pustil svojej žene, rozplakala sa. Ale som na ňu hrdý," povedal o rodinnej spolupráci Brandon Flowers.

Celkovo je album Wonderful Wonderful veľmi autentický, čo sám spevák potvrdil v jednom z rozhovorov: "V textoch na tejto platni som sa odhalil úplne najviac. Pozerám sa v nich do zrkadla a veľa som čerpal z mojich osobných zážitkov a skúseností. Spievam o mojom vlastnom živote a rodine, a to je pre mňa niečo celkom nové."
 
Dôkazom toho je aj song Rut, v ktorom Brandon vyjadruje podporu svojej manželke, ktorá bojuje s posttraumatickou stresovou poruchou. Podľa prvých reakcií je album Wonderful Wonderful doposiaľ najvyzretejším hudobným počinom The Killers. Album môžete počúvať na Deezeri aj ďalších streamingových službách.Redakciu Hudba.sk informovala Dominika Dirgasová z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Anton Corbijn


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti