Hlavná stránka

>

Správy

>

Krajina Ró predstavila vo videoklipe Hotel Blázen utajovaných členov

Krajina Ró predstavila vo videoklipe Hotel Blázen utajovaných členov

23.09.2020 - 13:00 | redakcia

Svoju identitu po tajomnom jarnom vstupe na hudobnú scénu odhalila Krajina Ró. Vznik kapely inicioval kapelník legendárnej skupiny Jablkoň Michal Němec a medzi jeho spoluhráčmi nechýba ani gitarový talent Tomáš Frolík a speváčka Anna Břenkova. Súčasťou kapely zloženej z piatich výrazných osobností sú ďalej skúsení hráči Michael Nosek na bicie a Johnny Judl Jr. na basgitaru.


Kompletné pätica sa objavila vo videoklipe k titulnej skladbe Hotel Blázen z nadchádzajúcej debutovej platne Krajiny Ró, ktorá vyjde v októbri vo vydavateľstve Indies Scope. Videoklip k pilotnému singlu nakrúcali herci, hudobníci a filmári Matěj Vejdělek a Ondřej Mataj, kľúčovú úlohu v ňom stvárnili tanečnice a choreografka Nikol Fryšová a herec Jáchym Kučera. Nahrávalo sa v starobylých priestoroch pivničného baru Café Club míšeňská na Malej Strane v Prahe. "Hotel Blázen všechno řeší, podobá se lázním, Hotel Blázen už se těší, až se zase zblázním - refrén titulnej piesne z našej dosky je v tejto dobe dosť možno aj vaším refrénom," hovorí speváčka a herečka Anna Břenkova.


"Hotel Blázen je jedným z mála hotelov, na ktorý nedoľahli problémy s návštevnosťou, napriek tomu má vďaka svojej bezodnej kapacite pripravenú izbu pre každého. Niektorí hostia sú už stálymi zákazníkmi, iní prichádzajú a zase odchádzajú. Z tých nestálych sa potom mnohí vrátia, ale sú aj takí, ktorí v Hoteli Blázen už nikdy nikto neuvidí. Hrdina nášho príbehu sa rozhodol zblázniť, ale nakoniec len tak pobudol, posedel a zase išiel ďalej," dodáva Michal Němec, ktorý sa v Krajine Ró snaží zostať skôr v pozadí. "Nechcem kapele kaziť vekový priemer," hovorí ostrieľaný hudobník z Jablkoně okúzlený gitarovým umením Tomáša Frolíka. Tento dvadsaťsedemročný gitarista na seba už skôr upozornil ako frontman The Bladderstones alebo v kapelách Livin Free a kapele Sabiny Křovákovej. Okrem konzervatória zbieral skúsenosti aj u rešpektovaných hráčov Robbena Forda a Marcusa Millera.

Starým známym je pre Němca basgitarista z Jablkoň Johnny Judl Jr., ktorý okrem The Bladderstones pôsobí aj v The Plastic People of Universe, ale tiež Michael Nosek, ktorý vedľa The Bladderstones je tiež súčasťou kapiel The Odd Gifts, Sabiny Křovákovej, Livin Free alebo Mário Bihar & Bachtale APSA a okrem hry na bicie sa zaoberá aj komponovaním pre svoju vlastnú kapelu Personal Highway. Prvú spoločnú hudobnú skúsenosť má Němec naopak so svojou neterou Annou Břenkovou, ktorá príležitostne vystupuje aj s kapelami Paprsky inženýra Garina, Cermaque alebo The Shifty Grifts a pôsobí aj v projekte Loutky v nemocnici.

Debutový album Hotel Blázen vznikal v štúdiu Jámor pod dohľadom zvukového majstra Ondřeja Ježka, obsahuje 11 pesničiek a vyjde 23. októbra vo vydavateľstve Indies Scope. Pre dosku je typický zvuk elektrických gitár plný efektov, melodických nápadov i nových riffov a spoľahlivá rytmika. Dva farebne aj dynamicky tvárne hlasy dodávajú pesničkám tretí rozmer zážitku a výnimočnosti. Výsledkom nie je folk ani blues rock. "S trochou veľkého zveličenia by sme našu hudbu mohli označiť napríklad za light rock foxtrot," uzatvára Němec.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Zdeněk Neusar.

Foto: Richard Hrab


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti