Hlavná stránka

>

Správy

>

Modrý album dostal na dvadsiatku nový zvuk z Abbey Road a Meky zbiera ceny

Modrý album dostal na dvadsiatku nový zvuk z Abbey Road a Meky zbiera ceny

23.09.2021 - 11:00 | redakcia

Multiplatinový Modrý album Mira Žbirku z roku 2001 vyjde 1. októbra prvýkrát na LP a 2CD verzii s bonusmi, výpravným bookletom a remastrovaným zvukom z londýnskeho štúdia Abbey Road. Na prvom CD sú pôvodné skladby albumu s novým zvukom a bonusové CD obsahuje živé a nevydané verzie vybraných skladieb ako Miliónkrát, Len zatvor oči, Mám rád či Sněhulák.


Plánovaný krst špeciálnej jubilejnej verzie albumu na koncerte 29. septembra v bratislavskom Ateliéri Babylon sa vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu a ochranu zdravia všetkých zúčastnených nemôže plnohodnotne uskutočniť a presúva sa na termín, v ktorom ho bude možné zrealizovať bez obmedzení. Nový termín bude zverejnený hneď, ako to bude možné. Pražský krst je naplánovaný na 21. októbra v Lucerna Music Bare.   
        
O albume vznikol nový dokumentárny film Modrý Album - The Making Of, v ktorom skúsený tvorivý tím scenáristu Honzu Vedrala (šéfredaktor časopisu Headliner, autor životopisných kníh Miro Žbirka Zblízka a Neuveriteľný Ivan Král), režiséra Šimona Šafránka (Českým levom ocenený dokument King skate a úspešná filmová biografia Meky) a kameramana Martina Žiarana prezradí veľa o zákulisí vzniku tohto zásadného albumu z roku 2001. Odhalí okolnosti  obnovenia spolupráce Kamilom Peterajom, objasní, kto objavil Marthu, prečo sa Meky rozhodol dať šancu o generáciu mladším producentom, a zároveň priblíži, ako sa na prelome tisícročí menila populárna hudba.

Oficiálna online premiéra dokumentu Modrý Album - The Making Of sa uskutoční 3. októbra o 19:00 na oficiálnom Youtube profile Mira Žbirku.   

Okrem reedície slávneho albumu a nového dokumentu má Meky aj niekoľko ďalších dobrých správ. Počas letného koncertovania získal niekoľko ocenení: z festivalu Soundtrack v Poděbradoch si odniesol Cenu za celoživotné dielo a v ankete Žebřík 2020 obsadil druhé miesto v kategórii spevák a spolu s režisérom Šimonom Šafránkom dostal za film Meky cenu za Najlepší film roka 2020. Nedávno sa zúčastnil aj na výnimočnej koncertnej spomienke na Ivana Krála na pražskom výstavisku. "Najväčšou cenou však pre mňa bolo, že som opäť mohol hrať pred živým publikom, čo je pre mňa najväčšia radosť," priznáva Miro Žbirka. 

Okrem koncertov môžu fanúšikovia Mira Žbirku opäť vidieť aj v televíznom vysielaní. Od 12. septembra je na ČT Art každú nedeľu večer premiéra novej časti pokračovania hudobnej talkšou Doupě, v ktorej Meky spovedá zaujímavých hostí a často tam vzniknú aj netradičné hudobné spojenia. 

Na budúci rok v októbri Meky oslávi 70. narodeniny a pri tej príležitosti pripravuje pre fanúšikov niekoľko prekvapení. Niektoré z nich odtajní už čoskoro.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol spevákov PR manažér Rado Mešša. Viac sa dozviete na oficiálnom webe www.zbirka.cz a na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti