Po roku koncertovania prichádza Christina Mantis s debutom v podobe singla s názvom Homeless. Námetom pre skladbu bola predstava spoločnosti a rodičov ako má autorka žiť a čo má v živote robiť.

"Mám pocit, že v živote nám je často vtĺkaná formulka, ktorej by sme sa mali držať – vyštuduj, rob poriadnu prácu, vydaj sa a poroď dieťa. Mne okrem týchto vecí prízvukovali rodičia, konkrétne mama, že sa obliekam ako bezdomovec a radšej by som si mala dať slušné šaty," prezráda Christina Mantis.

Pieseň sa nesie v sarkastickom duchu a s akýmsi nadhľadom nad touto situáciou navádza hudobníčka na to, aby si poslucháč vytvoril život podľa vlastných predstáv a túžob.

Christina Mantis je hudobníčka (spev, gitara), ktorá pôsobila vo viacerých kapelách na poste basgitaristky. Minulý rok sa rozhodla ísť na sólovú cestu a začala koncertovať so svojím projektom, ktorý sa nesie, ako ona sama opisuje -  v znení a vizuále "špinavej elegancie". V jej hudbe počuť vintage prvky, najmä 60. roky. Počas koncertovania ju sprevádza kapela pozostávajúca z troch členov.

Momentálne pracuje na debutovom albume v spolupráci s prešovským štúdiom S.ISLAND, zároveň ju čaká koncertný október – najbližšie sa odohrá koncert 5. októbra v košickom Artfore, 7. októbra v Lackovej na vernisáži výtvarníčky Andrey Čepiššákovej, 13. októbra v bratislavskom Pink Whale, 14. októbra v žilinskom KC Hoffmann a 20. októbra v rožňavskom KC Kláštor.

Infromácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Christina Mantis.