Hlavná stránka

>

Správy

>

Swan Bride prinesú do klubov novinky z pripravovaného albumu

Swan Bride prinesú do klubov novinky z pripravovaného albumu

23.10.2014 - 17:10 | redakcia

Slovenská alternatívna skupina Swan Bride odohrá do konca októbra dva exkluzívne koncerty. Prvým bude vystúpenie na Stanici-Záriečie v Žiline už túto sobotu, druhýkrát sa predstavia v brnianskom Kabinete Múz vo štvrtok 30. októbra. Potom sa formácia bude venovať najmä nahrávaniu nových skladieb.


"Posledný polrok trávime veľa času v štúdiu Wasteland a pracujeme na nových pesničkách," vysvetľuje frontman Maťo Rafa. "Na týchto koncertoch by sme si radi vyskúšali, ako znejú tieto skladby naživo a ako na ne reaguje publikum."

Tvorba je aj dôvodom, prečo sa Swan Bride v poslednom čase málo objavovali na pódiách. "Chceli sme sa vrátiť do obdobia, kedy sa naša kapela točila hlavne okolo spoločného hrania v skúšobni. Začali sme mať pocit, že zmysel, pre ktorý sme Swan Bride pred rokmi zakladali, sa vytráca. Samozrejme, prišli do toho aj rodinné povinnosti a času už nie je tak veľa ako kedysi," dodáva bubeník Mišo.

V Žiline a v Brne s nimi vystúpi aj formácia Genuine Jacks, ktorým Swan Bride krstili debutový album Blueberry Wine Tales (2013). Na koncertoch bude k dispozícii aj špeciálna edícia tričiek od firmy DEARFRIENDS s vizuálom, ktorý si zobral na starosť basgitarista Fuxo. "Naši fanúšikovia by mali na koncerty jednoznačne prísť, pretože pôjde pravdepodobne o posledné dva koncerty, ktoré v najbližšej dobe plánujeme. Takže kto nás má chuť vidieť opäť raz naživo, nech neváha," odkazuje pätica.


Swan Bride pochádzajú zo Žiliny a zviditeľnili sa v roku 2007 s debutovým EP Monsters In Your Drawers a singlami Alternate Ego a Mad Romance, ktoré sa niekoľko týždňov držali na špici hitparády Rádia_FM. Od tej doby absolvovali muzikanti dve koncertné šnúry na Slovensku, v Českej republike aj po balkánskych krajinách, vystupovali aj v Anglicku a Francúzsku. Zahrali si na festivaloch ako Pohoda, Rock for People, Hodokvas a Grape a predstavili sa ako predkapela fanúšikom Marilyna Mansona na jeho koncerte v Bratislave (2009) a tiež na koncertoch britských The Foals a The Horrors vo Viedni.

Ich tvorba spája prvky rockabilly, blues, post punku, surf rocku aj divadelného variété. Hudobníci v nej kombinujú odkaz rokov minulých so zvukom modernej svetovej rock'n'rollovej scény a potešia aj priaznivcov hororovej atmosféry, ktorá je súčasťou ich energických koncertov. Vydali dva štúdiové albumy 2 (2010) a Swan Bride (2012). Tretí je na ceste...


Redakciu Hudba.sk informovala kapela Swan Bride.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti