Hlavná stránka

>

Správy

>

Kiss My Ex! predstavujú videoklip k novému singlu Volume Up

Kiss My Ex! predstavujú videoklip k novému singlu Volume Up

23.10.2020 - 17:00 | redakcia

Po predstavení debutového singla Waves, ktorý stále rotuje v slovenských rádiách, prichádza trio slovenských hudobníkov z Kiss My Ex! s novinkou Volume Up z ich pripravovaného albumu. Formácia podporila novú pesničku v deň jej premiéry aj živým prevedením v livestreame na svojom FB kanáli.


Za odvážnym názvom Kiss My Ex! stojí speváčka Iveta "Popa" Karičková, Ladislav "Lezlee" Znám - klávesy a Peter Klema - gitara. Mladí Slováci pritiahli pozornosť fanúšikov hudobnej scény v máji tohto roku medley videom hitov Dua Lipa. Koncom júna vydali svoj debutový singel Waves spolu s videoklipom v štýle nu-disco s atmosférou a hudobnými prvkami 90.rokov. Ten zaujal aj hudobných dramaturgov a okrem YouTube a streamovacích služieb znie hudba Kiss My Ex! aj v éteri viacerých slovenských rádií.

"Okrem súčasnej svetovej produkcie počúvame aj hudbu 80. rokov. Singel Volume UP, štýlovo medzi synthwave, synth-pop a electropop, je inšpirovaný týmto hudobným obdobím. To, čo sa nám páči, radi šírime ďalej. Robíme presne takú hudbu, akú by sme chceli počúvať," prezrádza Peter. "V tejto skladbe sme nahrali 12 inštrumentálnych trackov, pričom tých vokálnych bolo vyše tridsať. Aj preto sme sa rozhodli dať našej produkcii ďalší rozmer a mastering sme zverili dvojnásobnému držiteľovi Grammy, americkému producentovi, Andrésovi Mayovi," hovorí Laco.


Ďalšie livestreamy a príprava debutu


"V 80. rokoch sme to mali rozbehnuté na skvelú kariéru – na jednom pódiu sme hrali s tými najväčšími hviezdami, paparazzi nás vymákli s hlavou kráľovskej rodiny počas jednej súkromnej jazdy, boli sme na titulných stranách najpopulárnejších svetových časopisov a denníkov. Náš manažér nám zorganizoval celosvetové turné ... a vtedy sa to stalo ... dodnes si to nevieme vysvetliť, ale zrazu sme sa ocitli v roku 2020 a jediné čo s nami do súčasnosti pricestovalo bolo naše auto. A presne v tomto momente sa začína odvíjať príbeh videoklipu," opisuje Popa.

"Tanečníci majú k našej hudbe blízko a rovnako my k tanečníkom aj k ich nekonečnej energii a radosti z rytmu a pohybu. Práve preto v hlavnej tanečnej úlohe predstavujeme super talent slovenskej tanečnej scény Bašku Petrušovú, ktorú môžete poznať aj z D.S.Studia alebo zo Súkromného konzervatória na Zádielskej v Košiciach," pokračuje Popa. "Do úlohy nášho manažéra sme obsadili Juraja Sninského, ktorý má herectvo očividne odkukané od svojich študentov keďže je zriaďovateľom konzervatória a na kamere pôsobí úplne prirodzene. A to krásne unikátne biele auto je Lancia Delta GT, rok výroby 1989 v neuveriteľne zachovalom pôvodnom stave, ktoré nám veľmi ochotne zapožičal Marek Vereb a podľa všetkého je to jediný kus tejto verzie modelu na Slovensku," zhrnul Laco.

"Námet a scenár sme si napísali sami a takisto to bolo aj s výberom lokácií, réžiou a produkciou klipu. Hlavnú kameru sme zverili talentovanému Andrásovi Micsudovi, s ktorým sme spolupracovali už aj na našom debutovom videu k singlu Waves. Tie krásne zábery z vtáčej perspektívy pri východe slnka natočil Peter "Berty" Fotta z košickej kapely Intime. O make-up sa opäť postarala naša dvorná a veľmi šikovná make-up artistka Baška Bujákiová," hovorí Laco. "A do nášho produkčného tímu patrí aj človek, ktorý má na starosti náš imidž. Všetko to, čo máme aj v tomto klipe oblečené je nosené alebo zo second handu kúpené oblečenie a o to, že to vyzerá takto super, čo bola mimochodom všetko časovo náročná ručná práca, sa postarala Laura Porubanová a.k.a. NiceandNastyyy," pridáva Peter.

Singel Volume UP mal svoju premiéru 7. októbra na YouTube a odvtedy je k dispozícii aj na všetkých hlavných streamovacích službách. Kiss My Ex! podporili pesničku v deň jej premiéry aj živým prevedením v livestreame na svojom FB kanáli. "Čo sa týka plánov na najbližšie dni a týždne, tak je to jednoduché – pre našich fanúšikov pripravujeme ďalšie livestreamy, kde naživo zahráme okrem našich dvoch singlov aj skladby, ktoré nás inšpirujú a samozrejme už teraz chystáme nahrávanie ďalších pesničiek na náš debutový album," prezrádzajú Kiss My Ex!.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Peter Klema.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti