Hlavná stránka

>

Správy

>

Fanúšikovia za predkapelu Duran Duran zvolili Lavagance

Fanúšikovia za predkapelu Duran Duran zvolili Lavagance

Lavagance 24.01.2012 - 09:33 | redakcia

Predkapelou Duran Duran na koncerte v Bratislave bude skupina Lavagance. Rozhodli o tom fanúšikovia v internetovom hlasovaní, ktoré prebehlo od 9. do 23 januára na stránke vyberpredkapelu.hudba.zoznam.sk. Očakávaný koncert britskej popovej stálice sa uskutoční v stredu 1. februára v Incheba Expo Aréne.


"Ďakujeme všetkým, ktorí za nás hlasovali, mnohých iste stretneme na koncerte. Sme radi, že Duran Duran je opäť v Bratislave a tešíme sa na koncert, ako určite každý fanúšik tejto legendy," uviedli členovia skupiny Lavagance, ktorí si zopakujú predskakovanie Duran Duran spred šiestich rokov.

Lavagance - promo video 2012

Celkovo bolo v súťaži "Vyber predkapelu Duran Duran" nominovaných osem kapiel a možnosť zasiahnuť do dramaturgie koncertu využilo takmer šesťtisíc užívateľov. Víťazná kapela získala viac ako 37 percent všetkých hlasov, podporilo ju 2039 fanúšikov.

Na druhom mieste skončila bratislavská skupina Bruno Benetton Free Band s 1607 hlasmi (takmer 29%) a tretia je Komajota, za ktorú hlasovalo 1009 fanúšikov (17%). O miesto predkapely sa uchádzali aj skupiny Nocadeň, Pavol Petrik & Band, Plastic Swans, The Swan Bride a The Uniques.

Vyber predkapelu Duran Duran - výsledky
 
Skupina Duran Duran sa sformovala v Birminghame v roku 1978 pričom zakladajúcimi členmi, ktorí v kapele pôsobia dodnes, sú klávesák Nick Rhodes a basgitarista John Taylor. Okrem nich tvorí aktuálnu zostavu spevák a multiinštrumentalista Simon Le Bon a bubeník Roger Taylor. Medzi najväčšie hity skupiny patria skladby ako Hungry Like the WolfSave a PrayerRioIs There Something I Should Know?Union of the Snake či What Happens Tomorrow.

Skupina, ktorá svoju najväčšiu slávu zažila v 80. rokoch, svojím spôsobom ovplyvnila každú z prihlásených kapiel. "Pre nás znamenajú od puberty najlepšie okamihy na diskotékach, na parket vždy vyrazili všetky dievčatá. Dodnes kult, nadčasová hudba a dynamická zábava s výrazným bonusom srdcovej nostalgie," hovoria o priekopníkoch britského novoromantizmu 80. rokov členovia Lavagance.

"Duran Duran je kapelou, ktorá sprevádzala naše dospievanie spolu s Tears For Fears, Depeche Mode a mnohými ďalšími," prezradil Mustafa z BBFB. Pre bratov Kopinovcov zo skupiny Nocadeň boli vždy vzorom. "Duran Duran sú kapelou, pri ktorej sa snúbi štýl s eleganciou. Sú ukážkou toho, ako má vyzerať pop z tej lepšej stránky. Pre nás boli odjakživa hudobnou aj módnou ikonou," uviedol gitarista Robo Kopina.

Duran Duran - All You Need Is Now (Unstaged, 2011, dir. David Lynch)

Duran Duran majú na konte celkovo 13 štúdiových albumov, z ktorých predali po celom svete viac ako 80 miliónov kópií. Získali dve ocenenia Grammy, pričom obe dostali v roku 1983. Najnovší album s názvom All You Need Is Now vydala skupina v roku 2010 a produkoval ho Brit Mark Ronson, známy vďaka práci s Lily Allen, Amy Winehouse či Adele. Z albumu, na ktorom hosťujú speváčky Kelis a Ana Matronic zo Scissor Sisters, vyšli single All You Need Is NowGirl Panic! aLeave a Light On. Recenziu albumu si môžete prečítať TU.

Vstupenky na koncert, ktorý sa uskutoční 1. februára v bratislavskej Inchebe, sú v predaji v cene od 50 eur na státie v sieti Ticketportal. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke agentúry XL Promotion www.xl.sk.

Duran Duran feat. Mark Ronson - A View To A Kill (Unstaged, 2011, dir. David Lynch)

Text: Hudba.sk
Foto: Peter Frolo


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti