Hlavná stránka

>

Správy

>

James Blunt vystúpi na jeseň v Rakúsku, v marci vydá nový album

James Blunt vystúpi na jeseň v Rakúsku, v marci vydá nový album

24.01.2017 - 14:00 | redakcia

Anglický spevák a skladateľ James Blunt absolvuje od 12. októbra do 25. novembra európske turné k jeho pripravovanému albumu The Afterlove. V rámci neho sa predstaví aj v Rakúsku, kde odohrá dva koncerty.


Rodák z Tidworthu najprv vystúpi 31. októbra vo viedenskej Stadthalle odkiaľ sa na druhý deň presunie do Salzburgu, kde odohrá koncert v miestnej Salzburgarene. Počas koncertnej šnúry sa predstaví aj v Nemecku, Belgicku, Francúzsku či Veľkej Británii. 

Spomínaná nahrávka The Afterlove by sa mala dostať na trh 24. marca. Ako však spevák informoval prostredníctvom svojich oficiálnych účtov na sociálnych sieťach, predobjednať sa bude dať už od piatka 27. januára. V tom čase sa budú dať kúpiť už aj vstupenky na spomínané koncerty. Štyridsaťdvaročný interpret tiež na piatok avizoval predstavenie novej hudby. Na tvorbe jeho piateho albumu sa autorsky podieľali aj Ed Sheeran alebo Ryan Tedder z OneRepublic.

James Blunt sa preslávil v roku 2004, keď vydal debut Back To Bedlam. Album s hitom You’re Beautiful je v Anglicku komerčne najúspešnejším albumom nultých rokov a 16. najpredávanejším titulom v britskej histórii. Celosvetovo si nahrávku kúpilo 11 miliónov poslucháčov. Niekdajší dôstojník britskej armády, ktorý v deväťdesiatych rokoch slúžil v Kosove, za album získal hneď niekoľko cien vrátane dvoch Brit Awards, dvoch Ivor Novello Awards, dvoch MTV Video Music Awards a piatich nominácií na Grammy.

S ďalšími albumami sa mu už tak nedarilo, až v roku 2013 zreštartoval hudobnú kariéru s Moon Landing. Spevákovi prospel návrat k prostému pesničkárstvu a menej vyumelkovaným piesňam. So svojím štvrtým albumom strávil James Blunt 33 týždňov v britskej Top 40 s najvyšším umiestnením na 2. mieste, vrcholy hitparád okupoval v Rakúsku a Švajčiarsku. Single Postcards, Heart To Heart a predovšetkým Bonfire Heart si skvelo viedli aj na Slovensku. Aj jeho koncertná návšteva Bratislavy v októbri 2014 v ňom zanechala úžasné spomienky, keď si spoza dverí veľmi dojatý vypočul dve orchestrálne verzie svojich dvoch hitov, ktoré zahrala Vojenská hudba OS Slovenskej republiky.

Zdroj: SITA
Foto: Marko Erd


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti