Hlavná stránka

>

Správy

>

Ado Juráček chystá album Trubadúr. Vypočujte si chytľavý duet s Janou Kirschner

Ado Juráček chystá album Trubadúr. Vypočujte si chytľavý duet s Janou Kirschner

24.01.2018 - 09:30 | redakcia

Talentovaný pesničkár Ado Juráček nie je na slovenskej scéne žiadnym nováčikom. Už pred dvoma rokmi zaujal debutovou EP nahrávkou Ado* a tento rok naň plánuje nadviazať prvým dlhohrajúcim albumom. Svetli sveta uzrie 1. marca, zatiaľ sa môžete potešiť príjemným singlom Domov, ktorý je duetom s Janou Kirschner, a ďalšími ochutnávkami.


Ado Juráček prezradil, že pieseň Domov, ktorá je jedným z ústredných singlov k albumu, je jeho prvotinou, hoci jej dnešná podoba sa rodila celé roky. "Keď som napísal základ pesničky Domov, býval som ešte v rodičovskom byte. Pod nami bývala suseda, ktorá mi večne vyklopávala, keď som cvičil na gitaru. Tak ma to nakoplo napísať jednoduchý song o susedských vzťahoch. Pieseň mala na začiatku úplne inú harmóniu. Po pár rokoch mi napadol ešte refrén, pretože som zatúžil mať rodinný dom, v ňom nahrávacie štúdio a po práci si skočiť do bazéna," so smiechom dodáva autor.

S Janou Kirschner sa Ado spoznal v štúdiu Lososound. "V jeden deň mi volal Erik Horák, či neprídem do štúdia. Jana Kirschner tam akurát nahrávala svoju pieseň pre nový detský večerníček. Hľadala speváka, ktorý spieva folk/country. Ani sekundu som neváhal, bola to totiž veľmi dobrá skúsenosť. Doposiaľ som nemal príležitosť zažiť proces, akým pracujú v štúdiu ostrieľanejší hudobníci. Myslím, že s Janou sme si sadli. V tom čase som v štúdiu Lososound nahrával pieseň Domov, ktorú si vypočula aj Jana. Zaujala ju natoľko, že do nej naspievala vokály. Kvôli časovej tiesni sme spev nakoniec donahrávali v obývačke Janinej manažérky. Spolupráca bola bleskurýchla, aj keď dohodnutie termínu sa natiahlo na skoro pol roka," spomína mladý hudobník na spoluprácu so stálicou slovenskej hudby.

Okrem farebných vokálov Jany Kirschner obohatila pieseň Domov aj Kristína Uhlíková na husliach a Filip Hittrich na kontrabase. Výsledkom je príjemne hrejivá pieseň, ktorá Adovi Juráčkovi určite prinesie množstvo nových poslucháčov.


Album Trubadúr je zbierkou Adových najlepších piesní za posledné roky. "Od momentu, kedy som položil hrot pera na papier a napísal text svojej prvej piesne uplynulo desať rokov. Tieto roky pre mňa znamenali hľadanie a zušľachťovanie vlastného vyjadrovania pocitov, názorov a hudobných nápadov. Spoznal som množstvo ľudí, ktorí ma na tejto ceste inšpirovali. Niektorí až natoľko, že som vďaka spoločným krokom s nimi dokázal nahrať kolekciu piesní s názvom Trubadúr," napísal začiatkom roka na sociálnej sieti hudobník, ktorý je zároveň grafickým dizajnérom a zakladateľom značky Malina Studio.

Keďže skladby vznikali počas dlhšieho obdobia, kedy sa Juráčkovo hudobné cítenie postupne formovalo, na albume nájdete prierez rôznych žánrov od folk/country piesní Trubadúr a Domov, cez lovesongy Sadni si vedľa a Snáď, až po surf-rockovú pieseň Vlna sa už valí. Niektoré z piesní si na Bandcampe môžete vypočuť už teraz.Prečítajte si tiež:

2017: Ado Juráček odhaľuje jarným singlom tajomstvo začiatku jeho manželstva

2016: Havajský folk po slovensky: Vypočujte si debutové EP pesničkára Ada Juráčka

Priebežne aktualizované informácie o Adovi Juráčkovi a jeho hudobnej tvorbe nájdete na www.facebook.com/adojuracekofficial.

Text: Hudba.sk (zdroj: Ado Juráček)
Foto: Facebook.com/adojuracekofficial


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti