Hlavná stránka

>

Správy

>

Na jarných džezákoch vystúpia Vec a Škrupo aj bubeník Yussef Dayes

Na jarných džezákoch vystúpia Vec a Škrupo aj bubeník Yussef Dayes

24.02.2020 - 10:00 | redakcia

Organizátori jarných Bratislavských jazzových dní pokračujú v trende prinášania talentovaných svetových hudobníkov do Bratislavy. Tohtoročný program festivalu odštartuje 6. apríla koncertom geniálneho bubeníka a producenta Yussefa Dayesa, na ktorom vystúpi aj slovenská hip-hopová dvojica Vec a Škrupo s kapelou.


"Raperi Vec a Škrupo budú na džezákoch koncertovať premiérovo, sme radi, že vystúpia aj s kapelou. Po minuloročnom úspechu Strapa to vyzerá na skvelú kombináciu, ktorá potvrdzuje, že hudba nepozná hranice. Som rád, že súhlasili s koncertom a jarné džezáky sa posunú opäť bližšie aj mladému publiku," prezradil o programe organizátor Bratislavských jazzových dní Pavel Daněk.


Yussef Dayes, žiak jedného z najlepších svetových bubeníkov Billyho Cobhama, sa dostal do povedomia fanúšikov už prvým singlom Love Is The Message, na ktorom spolupracoval s hviezdou nového jazzu Alfa Mistom. Ten sa na jarných džezákoch predstavil minulý rok. Samostatnú kariéru začal Yussef len pred dvomi rokmi, ale už teraz je označovaný za jedného z najzaujímavejších a najtalentovanejších mladých jazzových bubeníkov. Aktuálne pracuje na novom albume s gitaristom a spevákom Tomom Mischom, video k ich spoločnému singlu What Kinda Music vyšlo len pred pár dňami.


Bubeník a producent Yussef Dayes sa narodil priamo v jednom z hlavných miest súčasného jazzu, v južnom Londýne. Jeho otec jamajského pôvodu bol jazzovým basákom, starší brat produkoval nahrávky v štýle jungle. Yussef sa učil u Billyho Cobhama, dobré meno na scéne si urobil už pred štyrmi rokmi albumom Black Focus, ešte ako člen krátkotrvajúceho projektu Yussef Kamaal. Pred dvoma rokmi sa vydal na sólovú dráhu a minulý rok bol špeciálnym hosťom na britskej šnúre Kamasiho Washingtona.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti