Hlavná stránka

>

Správy

>

Na jarných džezákoch vystúpia Vec a Škrupo aj bubeník Yussef Dayes

Na jarných džezákoch vystúpia Vec a Škrupo aj bubeník Yussef Dayes

24.02.2020 - 10:00 | redakcia

Organizátori jarných Bratislavských jazzových dní pokračujú v trende prinášania talentovaných svetových hudobníkov do Bratislavy. Tohtoročný program festivalu odštartuje 6. apríla koncertom geniálneho bubeníka a producenta Yussefa Dayesa, na ktorom vystúpi aj slovenská hip-hopová dvojica Vec a Škrupo s kapelou.


"Raperi Vec a Škrupo budú na džezákoch koncertovať premiérovo, sme radi, že vystúpia aj s kapelou. Po minuloročnom úspechu Strapa to vyzerá na skvelú kombináciu, ktorá potvrdzuje, že hudba nepozná hranice. Som rád, že súhlasili s koncertom a jarné džezáky sa posunú opäť bližšie aj mladému publiku," prezradil o programe organizátor Bratislavských jazzových dní Pavel Daněk.


Yussef Dayes, žiak jedného z najlepších svetových bubeníkov Billyho Cobhama, sa dostal do povedomia fanúšikov už prvým singlom Love Is The Message, na ktorom spolupracoval s hviezdou nového jazzu Alfa Mistom. Ten sa na jarných džezákoch predstavil minulý rok. Samostatnú kariéru začal Yussef len pred dvomi rokmi, ale už teraz je označovaný za jedného z najzaujímavejších a najtalentovanejších mladých jazzových bubeníkov. Aktuálne pracuje na novom albume s gitaristom a spevákom Tomom Mischom, video k ich spoločnému singlu What Kinda Music vyšlo len pred pár dňami.


Bubeník a producent Yussef Dayes sa narodil priamo v jednom z hlavných miest súčasného jazzu, v južnom Londýne. Jeho otec jamajského pôvodu bol jazzovým basákom, starší brat produkoval nahrávky v štýle jungle. Yussef sa učil u Billyho Cobhama, dobré meno na scéne si urobil už pred štyrmi rokmi albumom Black Focus, ešte ako člen krátkotrvajúceho projektu Yussef Kamaal. Pred dvoma rokmi sa vydal na sólovú dráhu a minulý rok bol špeciálnym hosťom na britskej šnúre Kamasiho Washingtona.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Silvia Turnerová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti