Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Bič oddychuje doma s dcérou a tvorí nové pesničky

Peter Bič oddychuje doma s dcérou a tvorí nové pesničky

25.03.2020 - 10:00 | redakcia

Slovenský gitarista Peter Bič oddychuje v týchto dňoch doma v Košiciach. Program mu robí len dcéra Laura, s ktorou sa pretekajú v čítaní kníh. "Máme teraz takú súťaž, kto prečíta viac kníh. Zatiaľ víťazí ona, má totiž menšie knižky," zasmial sa v rozhovore pre agentúru SITA.


"Veľmi ma teší, že chce čítať. Teraz je to len prvý rok, čo sa to naučila a zdá sa, že ju to baví," uviedol líder skupiny Peter Bič Project. "A ja som si pri nej vytiahol Kerouaca Na ceste a životopisy Milesa Davisa a Erica Claptona, to som už niekedy čítal, teraz sa k tomu opäť vraciam. A ešte čítam slovenské dejiny. Snažím sa tomu teraz venovať, dlhý čas som na to nemal priestor," prezradil hudobník.

Okrem čítania berie každý deň do rúk aj gitaru, hrá na klavíri a spieva. "Som stále činný a pracujem na sebe. Cvičím veľa na gitare a na klavíri, teším sa, že mám čas sa tomu teraz venovať viac do hĺbky a, samozrejme, vznikajú aj nejaké nové pesničky. To ma neskutočne baví," podotkol.


Online koncert kapela neplánuje

Nad online koncertmi podľa vlastných slov zatiaľ nepremýšľa. "Je to podľa mňa fajn aktivita a podporujem všetkých, ktorí to robia, aj si sám niečo sem-tam pozriem, no ja sa na to nejako necítim. Nie som jednak ani tak technicky zdatný, pripraviť taký stream by bolo pre mňa asi náročné a tým, že sme kapela, museli by sme to dať nejako dokopy cez konferenčný call, to sa mi moc nezdá. Myslím, že ľudia majú doma platne a albumy a vedia si to vychutnať po svojom. Ale chystáme pre našich fanúšikov malé prekvapenie aj my," naznačil hudobník.

"Inak využívam ten čas teraz skôr na oddych a teším sa, že som konečne doma. My muzikanti sme chtiac-nechtiac stále na cestách, takže si teraz užívam ten pokoj a pohodu. Aj keď vnímam, že mnohí vôkol sú v strese, ja sa v ňom zatiaľ neocitám. Tá karanténa, keď ste zdravý, môže byť aj v niečom dobrá. Vonku je pekne, človek môže sedieť niekde na balkóne a čítať si, nič vás netlačí a môžete sa trochu duchovne povzniesť nad to celé. Všetci, ktorých poznám, už pár rokov nadávajú, že nemajú na nič čas. Nikto na nič nemá čas, stále len práca a povinnosti a len vzdycháme, ako by sme si pozreli nejaký film alebo si niečo prečítali. A teraz sme doma a môžeme robiť to všetko, čo nám tak chýba a miesto toho sme v panike a nevieme, čo so sebou? Aký to má zmysel?" zamyslel sa. "Uvidíme ale, ako sa to celé vyvinie. Sám som zvedavý, ako to bude vyzerať o pár mesiacov alebo, snáď, týždňov. Dúfam, že leto už bude po pracovnej stránke zase fajn," dodal.


Verí v pracovné leto

V týchto dňoch ľuďom podľa neho nezostáva iné, len spomaliť a zamyslieť sa nad sebou a nad životom, ktorý vedú. "Je to také obdobie, keď sa zamýšľame nad tým, čo sa to deje a čo sa deje okolo nás, no nemyslím si, že toto zamyslenie bude trvať večne. Keď sa to tu trošku vyvetrá, ľudia sa podľa mňa vrátia späť k svojim bláznivým životom," usúdil známy Košičan. "V tejto chvíli je to ale také pekné. Páči sa mi, že sú ľudia s rodinami, volajú si, rozprávajú sa, sme takí súdržní," skonštatoval.

Momentálnu situáciu vraj predvídal už v januári. "Ja som už raz taký. Už v januári, keď to začalo v Číne, vedel som, že to príde a že to bude trvať dlhšie. Predpokladal som aj to, že nebudeme môcť hrať koncerty. Nemyslím síce, že by som na to, čo sa teraz deje, bol úplne pripravený, no od začiatku som to vnímal a snažil som sa pristupovať k tomu zodpovedne. Už v predstihu som urobil nejaké nákupy, nevykúpil som obchodné centrá, no snažil som sa nachystať sa na to," vyzradil.

Jediné, čo podľa vlastných slov nemusel kupovať vôbec, boli dezinfekčné prostriedky. "Tie mám nakúpené do zásoby aj bežne, ja som taký 'čistoholik'. Celý život som na pumpe kupoval tie 99%-tné tekuté mydlá a mám ich úplne všade - v aute, v druhom aute, v dome. Uvidíme ale dokedy vydržia. Tento stav predsa len ešte nejakú dobu potrvá," podotkol. "Verím však, že to, čo sa deje, rýchlo skončí a život sa opäť pohne pozitívne ďalej," uzavrel.

Zdroj: SITA
Foto: Jano Štovka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti