Hlavná stránka

>

Správy

>

Emmu Drobnú, Ondřeja Brzobohatého a Petra Panna spojil Dôverný nepriateľ

Emmu Drobnú, Ondřeja Brzobohatého a Petra Panna spojil Dôverný nepriateľ

24.04.2018 - 08:50 | redakcia

Hudba k pripravovanému slovenskému filmu Dôverný nepriateľ spojila tri výrazné mená slovenskej a českej hudobnej scény. Emma Drobná stojí za titulnou skladbou Try, ktorú dotvoril remixom producent Peter Pann, a Ondřej Gregor Brzobohatý je autorom kompletnej filmovej hudby.


Emma Drobná sa postarala o titulnú skladbu, ktorá sa bude niesť celým príbehom filmu a v deji sa objaví hneď niekoľkokrát. Ide o speváčkin pripravovaný singel s názvom Try, ktorý Emma oficiálne vydá aj s novým videoklipom už toto leto. Skladba v pôvodnej verzii vyšla na jeseň 2017 na jej debutovom autorskom albume You Should Know. "Keď sme pesničku tvorili, netušila som, že by ju niekedy niekto použil do filmu. Keď som sa to dozvedela, tak som sa veľmi potešila a stále sa z toho teším, pretože sa mi námet filmu veľmi páči a neviem sa dočkať premiéry," netají Emma radosť zo svojej prvej filmovej spolupráce.

V novom traileri sa neobjavuje len oficiálna verzia singla Try. Približne v polovici ukážky sa skladba zmení na progresívny hudobný remix, o ktorý sa postaral slovenský producent Peter Pann. "Po prečítaní scenára som ostal prekvapený, nakoľko ma téma dosť zaujala, a zároveň ma teší, že nielen v zahraničí, ale aj u nás vznikajú takéto filmy. Moja úloha bola dotvoriť hudbu do traileru. Zvolil som elektronický žáner s hip-hopovými prvkami, kde som vysamploval Emmušin spev. Som rád, že som mohol aspoň takto prispieť k tak veľkému dielu, ako je tento film," uviedol Peter Pann.


Tvorcom Dôverného nepriateľa atmosféra piesne dokonale zapadla k atmosfére filmu a kalkul s pomýšľaním na dobré promo odmietajú. "Pieseň Emmy Drobnej nie je kalkulom producentov a promo aktivitou, ale je súčasťou dramatického motívu filmu. Aby pieseň čo najlepšie zapadla do príbehu, vykonali autori hudby malé  úpravy v jej aranžmáne, čím ju začlenili do hudobného konceptu filmu. Ako producenti sme radi, že sme mohli pracovať s tak kreatívnym tímom," vyjadrili sa producenti filmu zo spoločnosti Attack Film.

Žánrový film s odvážnou hudbou

Najvýraznejší hudobný odtlačok z celej spomínanej trojice do finálnej verzie filmu vtisol Ondřej Gregor Brzobohatý. "Som veľmi rád, že sa tvorcovia rozhodli zariskovať a vytvorili žánrový film, ktorý nemá v našich končinách práve tradíciu. O to viac ma práca na hudbe bavila a dovolil som sa pustiť do orchestrácií a zvuku, ktoré by som v iných českých filmoch asi sotva mohol použiť. Vzhľadom k tomu, že je film naozaj veľmi dobre natočený a plne ctí zásady svojho žánru, to bola veľká zábava," hovorí Ondřej o svojom najnovšom filmovom projekte.

Dôverný nepriateľ sa nakrúcal od 5. októbra 2016 do 15. novembra 2017 v Bratislave, Prahe a na Spišskej Magure. Réžie nového slovenského filmu sa zhostil český režisér Karel Janák, ktorý napísal aj scenár. Autorom námetu a spoluscenáristom je Ľubomír Slivka, za kamerou stál Martin Šácha. Hlavných hrdinov stvárnila slovensko-česká herecká dvojica Gabriela MarcinkováVojtěch Dyk. Dôverný nepriateľ sa dostane do slovenských kín 16. augusta.

Redakciu Hudba.sk informovala Adriana Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Marcel Gonzales-Ortiz


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti