Skladateľka, producentka, performerka a DJKa Sarahsson dorazí 25. apríla do Bratislavy predviesť svoj výrazný a osobný zvukový svet. Na svojom minuloročnom debute The Horgenaith kombinuje klasickú hudbu, metal, hardcore a ručne vyrobené nástroje a prostredníctvom cronenbergovského hororu skúma ženskosť, telesnú premenu a prírodu.

V rámci svojej intenzívnej kariéry sa rýchlo stihla stať nielen výraznou silou v prosperujúcej bristolskej avantgarde, ale aj stáť na pódiu s menami ako Lyra Pramuk, Oklou, či Leya, postarala sa o živý zvuk k tohtoročnej prehliadke Acne Studios na Paris Fashion Week, pripravila guest mix pre Fact Mag, jej debut sa dostal do rebríčku najlepších albumov roka podľa The Quietus a do T3 - kultúrneho prostriedku prichádza nedlho po vystúpení na festivale Rewire.

Pri práci na jej debutovom albume The Horgenaith sa Sarahsson rozhodla nepoužívať žiadne sample, a album stvorila výhradne z vlastných field recordingov, či rozličných vlastnoručne vyrobených nástrojov. Momenty vznešenej krásy sú pretkané extrémnym zvukovým dizajnom, destabilizujúcimi rytmami a perkusiami, ktoré otriasajú zemou. Jej radikálna a inovatívna tvorba sa vyhýba akejkoľvek jasnej definícii a svojím jedinečným citom pre melódiu, bohatú texturálnu harmóniu a dramatické príbehy skúma nielen možnosti umeleckého vyjadrenia, ale aj otázky rodu a queerness. Sarahsson hovorí: "Snažím sa dosiahnuť veľmi špecifický pocit. Jeden maličký bod uprostred jadrového výbuchu, kde sa všetko deje naraz, horkosladký a prudký, moment, keď sa protiklady zrazia do jedného. Bod spojenia."

V T3 sa 25. apríla  predstaví aj Evil Medvěd - projekt Faolána McGowana, posôbiacich v Prahe. Ich live sety sú nabité energiou – chaotické a zložité, no zároveň hravé, nežné a osobné. Evil Medvěd využíva modulárny syntetizátor na tvorbu detailne dizajnovaných livesetov, ktoré divákov skrz výbuchy chaotickej energie nakopnú anaeróbneho, staccato tanca. Večer otvorí aj zatvorí neobvyklé back to back spojenie TRANSmisie a Niny Exui známej zo zoskupenia Fairycore Syndicate.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Jerguš Jalovecký.