Hlavná stránka

>

Správy

>

Silný debut na slovenskej scéne: Skupina Says vydala album Recollection

Silný debut na slovenskej scéne: Skupina Says vydala album Recollection

24.05.2018 - 12:00 | redakcia

Podmanivá atmosféra, neobyčajné rytmy, výborná angličtina a skvelý zvuk. To sú atribúty veľmi sľubného debutového albumu, ktorý si začiatkom mája svojpomocne vydala mladá slovenská skupina Says. Na EP Violation Of z roku 2016 nadviazala vyzretou nahrávkou, ktorá si zaslúži vašu pozornosť.


Album s názvom Recollection kapela nahrala počas šiestich dní v septembri 2017 v LVGNC Studios pod producentskou taktovkou Toma Lobba a Mareka Rakovického. V pestrej kolekcii jedenástich skladieb Says spájajú prvky rôznych hudobných žánrov (indie rock, dream pop, elektronika...) do jednej ucelenej predstavy s vlastným originálnym zvukom. Ak máte radi temnú, skôr melancholickejšiu atmosféru elektronických projektov, a zároveň je vám blízka energická gitarová hudba, prídete si na svoje.

Základným prvkom skladieb Says sú výrazné gitarové linky, naliehavý prejav frontmana, nápadité basové groovy a energické, dynamické, miestami až jazzové bicie, ktoré držia poslucháča v napätí aj počas pokojnejších pasáží skladieb. V niektorých skladbách prevažuje elektronika a klávesy, inokedy sú gitarové melódie len zľahka podporené ostatnými nástrojmi. Dynamickejšie kúsky tak striedajú intímne piesne plné atmosféry. Textovo je primárnym motívom albumu vzťah dvoch ľudí, jeho nestálosť a kontrast momentov, ktoré v ňom môžu nastať.Členovia kapely, ktorej zostavu tvoria Lukáš Hlaváč (gitary, vokály), Tomáš Hríbik (bicie, pady), Roman Hríbik (basgitara) a Dominik Kitko (spev, programming, klávesy), si na album prizvali aj špeciálneho hosťa - Katarínu Málikovú, ktorá sa postarala o klavírne party v štyroch skladbách. Jej vokál sa objaví v duete v intímnej záverečnej piesni Here We Built. K spolupráci došlo vďaka bubeníkovi Tomášovi, ktorý hrá v jej kapele. Okrem Málikovej je tiež bubeníkom Jany Kirschner v projekte Komorne a podieľal sa aj na druhom albume Archívneho Chlapca.

Predzvesťou albumu bol vo februári vydaný prvý singel Peak s videoklipom natočeným v priestoroch ikonickej obrátenej pyramídy Slovenského rozhlasu. Skladbu, ktorá vznikla iba pár dní pred nahrávaním, môžete poznať aj z denných rotácií Rádia_FM.

Says skladby z albumu predstavili počas jari aj naživo. Ešte v apríli odštartovali turné na koncerte vo vypredanom pražskom Café v Lese spolu s českými I Love You Honey Bunny. V prešovskom klube Wave zahrali ďalším českým objavom Acute Dose a v bratislavskej Novej Cvernovke vystúpili na showcaseovom festivale SHARPE. V máji zatiaľ kapela vystúpila dvakrát v Bratislave, v Banskej Bystrici aj Brne a najbližší koncert odohrá už zajtra (25.5.) v Malom Berlíne v Trnave spolu so sólovým projektom svojho producenta Mareka Rakovického.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Lukáš Hlaváč zo skupiny Says. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Barbora Vaculová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti