Hlavná stránka

>

Správy

>

Funkiez vydávajú singel Kým si. Vítajú ním nového člena Šimona Švidraňa

Funkiez vydávajú singel Kým si. Vítajú ním nového člena Šimona Švidraňa

24.05.2019 - 17:00 | redakcia

Obľúbená funky kapela Funkiez sa po dvoch rokoch pripomína s novinkou Kým si. Vo vibrujúcej skladbe a videoklipe môžete počuť a vidieť najnovšieho člena skupiny Šimona Švidraňa, ktorý je známy z kapiel Darkness Positive a Basie Frank Band a tento rok sa zviditeľnil aj v speváckej šou The Voice Česko Slovensko.


Kapela Funkiez, ktorej zakladateľom je bubeník a manažér Robo Rist z legendárnej slovenskej funky skupiny Made II Mate, je na hudobnej scéne už od roku 2006. Jej repertoár tvoria najmä coververzie, vďaka ktorým patrí medzi veľmi žiadané formácie na rôznych súkromných a firemných akciách. Vystúpila však už aj na viacerých festivaloch (napr. Fun Rádio Dohoda) a okrem prevzatých piesní má aj pár vlastných autorských skladieb.

Po dvoch rokoch od singla Chcem ťa stále sa energická skupina pripomína novinkou Kým si, v ktorej sa popri hlavnej tvári kapely - speváčke Sashi Okálovej - predstavil aj Šimon Švidraň (známy aj pod prezývkou Swibidie). Ten so skupinou začal vystupovať už v roku 2017, až teraz sa však dostali k tomu, aby spolu nahrali novú skladbu a klip. Autorom hudby je práve Švidraň, text napísal spoločne s Okálovou. Na produkcii a finálnom aranžmáne spolupracovali Andrej Hruška zo štúdia LittleBeat a členovia Funkiez Robo Rist (bicie) a Martin Ferenčík (klávesy). Aktuálnu päťčlennú zostavu dopĺňa basgitarista Patrik Nosko.


Režisérom videoklipu, ktorý sa nakrúcal vo veľkom skleníku botanickej záhrady, je Miroslav Balogh. Okrem dvojice spevákov v ňom účinkuje aj tanečníčka Denisa Mzungu. "S námetom na klip som prišiel ja, samozrejme, že som to prekonzultoval s režisérom. Chceli sme vo vizuále odzrkadliť jednoduchosť, no zároveň vyzdvihnúť hudobnú náročnosť štýlu funky," vysvetľuje Swibidie.

"Je mi cťou, že môžem byť súčasťou kapely, kde pôsobia špičkoví umelci. Vážim si ich históriu a chuť spievať naplno pri vystúpeniach. Funk je pre mňa neskutočná energia, no je to zároveň hudobný žáner, ktorý obnáša dosť vysokú mieru inštrumentality. Vyžaduje si veľkú profesionalitu a muzikantskú vyzretosť, preto som nesmierne rád, že ma Funkiez prijali ako plnohodnotného člena. Funk je pre mňa aj životný štýl, ktorý vás nakopne a rozvibruje, takže som rád, že som súčasťou najlegendárnejšej slovenskej funky kapely," teší sa talentovaný spevák a gitarista.

"Vždy, keď spoločne hráme, tak vidím, že sa ľudia bezprostredne bavia a neriešia nič naokolo. A to je pre mňa ten najdôležitejší odkaz našej hudby. Spája a zároveň baví rozličných ľudí," dodáva Sasha Okálová

Pripomeňte si aj predchádzajúci singel Chcem ťa stále, ktorý si zaslúži viac pozornosti než sa mu doteraz dostalo:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Jana Trellová. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Viac sa o kapele dozviete na oficiálnych stránkach funkiez.comwww.facebook.com/funkiezfunkiez a instagram.com/funkiez_.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti