Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Madonna v klipe Crave ukázala svoje "mladšie ja". 60 by ste jej netipovali

VIDEO: Madonna v klipe Crave ukázala svoje "mladšie ja". 60 by ste jej netipovali

24.05.2019 - 16:00 | Dušan Marko

Ubehlo len pár týždňov, odkedy Madonna potešila svojich fanúšikov zverejním názvu svojho nového albumu a prvého singla Medellín. Odvtedy v krátkom slede zverejnila ďalšie tri skladby Crave, I Rise a Future, pričom poslednú menovanú zaspievala aj na Eurovízii. K piesni Crave zase o pár dní neskôr zverejnila vydarený videoklip, v ktorom vyzerá ako jej mladšie ja.


Pri tohtoročnom návrate na hudobnú scénu po pomerne dlhej pauze sa zdá, že Madonna chce urobiť všetko preto, aby sa jej novému albumu Madame X darilo lepšie ako jej predchádzajúcej štúdiovke Rebel Heart z roku 2015. Tá bola totiž jej najhoršie predávaným albumom v kariére a celosvetovo sa z nej predalo iba niečo cez milión kusov, čo pri hviezde jej formátu nebol žiadny dôvod na oslavu.

Je preto pochopiteľné, že s novinkou sa chce vyhnúť tomu, aby záujem o jej tvorbu klesol ešte nižšie. Necelý mesiac pred vydaním albumu na to využila aj finále pesničkovej súťaže Eurovízia, kde sa predstavila ako exkluzívny hudobný hosť. Živý prenos síce sledujú desiatky miliónov ľudí po celom svete, no americkej hviezde toto vystúpenie skôr uškodilo, než by jej pomohlo. Nie je žiadne tajomstvo, že koncerty Madonny sú viac o šou ako o bezchybnom speve. Aj na jej pomery však v 30 rokov starej skladbe Like a Prayer podala veľmi slabý spevácky výkon a následne sa stala terčom kritiky druhýkrát, keď nevydarené vystúpenie z Eurovízie umiestnila na svoje Youtube kanál s umelo vylepšeným spevom.

Pozrite si video, ktoré porovnáva skutočný živý výkon Madonny a post-produkčne vyladený spev:


Od latina späť k popu

Zatiaľ jej teda kampaň k novému albumu veľmi nevychádza. Pritom keď sa v prvom singli spojila s hviezdnym kolumbijským spevákom Malumom a nahrala s ním skladbu Medellín, určite od nej očakávala veľa. No napriek tomu, že latinsko-americké rytmy sa v súčasnosti tešia veľkej obľube, v prípade popovej ikony až tak nezafungovali. Mesiac od premiéry má videoklip len 25 miliónov prehratí, čo je pri kombinácii dvoch takto veľkých mien pomerne nízke číslo. Pre porovnanie, nový klip k duetu s Eda Sheerana a Justina Biebera má len za týždeň viac ako dvojnásobný počet pozretí.

Myslím si, že v prípade 60-ročnej interpretky by mohol lepšie zafungovať jej nový singel, ktorým sa stala pieseň Crave. Po pozretí pomerne jednoduchého vizuálu, v ktorom sa efektne striedajú čiernobiele a farebné zábery, určite uznáte, že Madonna, aspoň čo sa týka výzoru, do starého železa ešte nepatrí. Tu však treba dať klobúk dole aj pred prácou stylistov a vizážistov, pretože speváčka v novom videu vyzerá minimálne o 10-15 rokov mladšie. A svoje určite spravila aj postprodukcia videa, pri ktorej tvorcovia klipu rodáčke z Michiganu nejaké tie vrásky ubrali.


V úvode nahrávky hlas speváčky sprevádza len zvuk akustickej gitary, rozhodne však nejde o žiadnu country baladu. Po pár sekundách sa do hudobného podkladu pridajú rôzne elektronické zvuky a neskôr aj 23-ročný raper Swae Lee, ktorý sa v minulom roku zviditeľnil po boku Post Maloneho v skladbe Sunflower. Tá bola použitá ako soundtrack pre animovaný film Spider-Man a dokonca sa dostala na prvé miesto v rebríčku Billboard Hot 100.

V rozhovore počas Billboard Music Awards dokonca Madonna priznala, že ide o jednu z prvých skladieb, ktorú pre svoj nový album Madame X nahrala. Svojho mladého kolegu pritom označila za nesmierne talentovaného a roztomilého. Hlasy oboch interpretov sa skvele dopĺňajú, 37-ročný vekový rozdiel v tomto prípade nehrá rolu. Spolupráca s pomerne neokukaným raperom je práve to, čo by Madonne po nie príliš úspešných rokoch mohlo opäť aspoň na krátku dobu priniesť úspech.

Menej je niekedy viac

Okrem propagácie novej hudby stihla Madonna v posledných dňoch ohlásiť aj koncertné turné k albumu Madame X, pričom fanúšikov poriadne prekvapila. O jej posledné turné bol napriek neúspechu albumu Rebel Heart obrovský záujem a bolo úplne vypredané. Tentoraz sa však Madonna rozhodla fanúšiko ponúknuť iný typ zážitku a z obrovských arén a štadiónov sa presunie do komornejších divadelných priestorov.

V prípade Madame X Tour navyše pôjde o skutočne limitovanú sériu koncertov, ktorá odštartuje 12. septembra v New Yorku. Následne sa Madonna presunie do Chicaga a na záver do Los Angeles. Do Európy zavíta v úvode budúceho roku, pričom v pláne sú koncerty v Londýne, Lisabone a Paríži. Zatiaľ nie je známe, či potom na tieto koncerty nadviaže aj veľkým svetovým turné. Možno sa rozhodne až podľa toho, ako sa bude dariť albumu.

Autor: Dušan Marko
Foto: reprofoto / Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti