Hlavná stránka

>

Správy

>

Cibula Fest 2015 odpálili rockové stálice. Rytmus dnes za seba pošle náhradu

Cibula Fest 2015 odpálili rockové stálice. Rytmus dnes za seba pošle náhradu

24.07.2015 - 11:10 | redakcia

Obľúbený česko-slovenský festival Cibula Fest má za sebou zahrievacie kolo. Štvrtky každoročne patria tým najoddanejším fanúšikom festivalu, včera si na letisko v Holíči našlo cestu viac ako dvetisíc návštevníkov.


Počas prvého večera si mohli vychutnať vystúpenie viacerých kapiel, medzi nimi napríklad Konflikt, Zónu A či Karpinu. Asi najslávnejšia z tejto trojice, Zóna A, prišla do Holíča aj s posilou, hosťujúcim gitaristom Pecim Uherčíkom, s ktorým zahrala svoje najväčšie hity ako Útok na špicu hitparády, Bratislavské dievčatá, Ja takýmto veciam neverím, Nebuď hlúpa alebo Pivo. Okrem rockových kapiel bavili návštevníkov do neskorých nočných hodín aj dídžeji EKG či Robert Burian.

Festival dnes pokračuje žánrovo pestrým programom. Fanúšikov hip-hopu však nepotešil Rytmus, ktorý oznámil, že kvôli pracovným záležitostiam ruší svoje piatkové vystúpenie a namiesto seba posiela svojho kolegu z Kontrafaktu Ega. Pre všetkých, ktorí sa tešili na jeho koncert, nahral videoodkaz, v ktorom sa ospravedlňuje. "Chcel by som sa ospravedlniť všetkým, ktorí sa chystajú na moje vystúpenie na Cibula Feste, ale, bohužiaľ, z pracovných dôvodov musím odcestovať do Dublinu a vystúpi tam namiesto mňa Ego. Takže ďakujem za pochopenie a dúfam, že sa vidíme čo najskôr," povedal raper upraveným hlasom v bizarnom "kockatom" videu.

Počas piatku a soboty sa na Cibula Feste predstaví množstvo kapiel z Česka a Slovenska a popri nich aj zahraničná hviezda, kapela Bell, Book and Candle, ktorá koncom deväťdesiatych rokov obsadzovala popredné priečky svetových hitparád s hitmi Rescue me či Read my Sign. Na štyroch pódiách sa počas festivalu objaví celkovo 101 hudobných interpretov. Hlavnými hviezdami budú okrem spomínanej nemeckej formácie kapely ako IMT Smile, Horkýže Slíže, Wanastowi Vjecy, Arakain s Luciou Bílou či Walda Gang.

Moderátorom festivalu je český zabávač Zdeněk Izer a celý víkend sa bude niesť v duchu spolupatričnosti Čechov a Slovákov. Oproti minulým ročníkom zaviedli organizátori špeciálnu novinku, Western zónu s autentickým nádychom divokého západu, kde vzdajú poctu nedávno zosnulému Pierrovi Briceovi a v špeciálnom kinostane odvysielajú deväť filmov o Winnetouovi, ktorého tento herec stvárnil na filmovom plátne.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol PR manažér festivalu Dodo Mikláš. Článok bol doplnený o informácie z TASR.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti